Solowy album Lemmy'ego może ukazać się jeszcze w 2017

Aleksandra Degórska
30.03.2017 13:19
Solowy album Lemmy'ego może ukazać się jeszcze w 2017 Fot. East News

Choć na kolejny album Motorhead raczej nie ma co liczyć, to jednak na sklepowych półkach już niebawem znajdziemy longplay z solowym dorobkiem Kilmistera.

Chyba niejeden fan ucieszyłby się z takiego wydawnictwa. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w 2017 roku możemy otrzymać solowy krążek Lemmy'ego Kilmistera. Jim Voxx z niemieckiej kapeli Skew Siskin zdradził, że kończy prace nad albumem, który powstawał przez ostatnie kilka lat.

Lemmy miał przyjemność współpracować ze Skew Siskin wiele razy i owocem ich spotkań są m.in. dwa utwory „Stand Upon The Mountain” i „Don't Matter To Me”, które miały się ukazać na solowym krążku i zostały wyprodukowane w studiu Monongo w Berlinie. Voxx opowiedział, że projekt rozpoczął się w 2003 roku, ale Lemmy nie miał konkretnego pomysłu, więc zaproponował niemieckiemu muzykowi współpracę.

Voxx zdradził również, że dokładna data premiery krążka Lemmy'ego nie jest na razie znana:

Nadal nie wiem, kiedy album zostanie wydany, bowiem to zależy od managementu Motorhead, a to zajmuje trochę czasu. Lemmy pozostawił sporo po sobie, jest wiele różnych nagrań. Nie ma sensu śpieszyć się z wydaniem tego albumu, więc sądzę, że pojawi się pod koniec 2017 roku.

Muzyk opowiedział co nieco o tych nagraniach, które skomponował Kilmister i nagrał je w Berlinie:

To wszystko było przeciwieństwem Motorhead, bo Lemmy tworzył ten materiał w wolnym czasie. Dałem mu możliwość przychodzenia do studia w dowolnym momencie i powoli tworzyliśmy numery. Mieliśmy 10 utworów i już dawno temu zastanawialiśmy się, żeby je wydać, ale Lemmy zachorował i przestaliśmy pracować.

Na solowym krążku mają się pojawić również dwa numery nagrane z Reverend Horton Heat, dwa z The Damned m.in. cover „Neat Neat Neat”, kawałek z Davem Grohlem, jak również utwór z Joan Jett.

Jeszcze w 2013 roku Lemmy zastanawiał się nad tym, czy solowy krążek zatytułować może „False Teeth For The Deaf”. Chciał on również nagrać coś wspólnie z wokalistą Skunk Anansie, Skin, ale nie wiadomo czy kiedykolwiek doszło do wspólnej sesji nagraniowej.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.