30.03.2017 13:19

Solowy album Lemmy'ego może ukazać się jeszcze w 2017

Choć na kolejny album Motorhead raczej nie ma co liczyć, to jednak na sklepowych półkach już niebawem znajdziemy longplay z solowym dorobkiem Kilmistera.

Solowy album Lemmy'ego może ukazać się jeszcze w 2017
foto: East News

Chyba niejeden fan ucieszyłby się z takiego wydawnictwa. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w 2017 roku możemy otrzymać solowy krążek Lemmy'ego Kilmistera. Jim Voxx z niemieckiej kapeli Skew Siskin zdradził, że kończy prace nad albumem, który powstawał przez ostatnie kilka lat.

Lemmy miał przyjemność współpracować ze Skew Siskin wiele razy i owocem ich spotkań są m.in. dwa utwory „Stand Upon The Mountain” i „Don't Matter To Me”, które miały się ukazać na solowym krążku i zostały wyprodukowane w studiu Monongo w Berlinie. Voxx opowiedział, że projekt rozpoczął się w 2003 roku, ale Lemmy nie miał konkretnego pomysłu, więc zaproponował niemieckiemu muzykowi współpracę.

Voxx zdradził również, że dokładna data premiery krążka Lemmy'ego nie jest na razie znana:

"

Nadal nie wiem, kiedy album zostanie wydany, bowiem to zależy od managementu Motorhead, a to zajmuje trochę czasu. Lemmy pozostawił sporo po sobie, jest wiele różnych nagrań. Nie ma sensu śpieszyć się z wydaniem tego albumu, więc sądzę, że pojawi się pod koniec 2017 roku. "

Muzyk opowiedział co nieco o tych nagraniach, które skomponował Kilmister i nagrał je w Berlinie:

"

To wszystko było przeciwieństwem Motorhead, bo Lemmy tworzył ten materiał w wolnym czasie. Dałem mu możliwość przychodzenia do studia w dowolnym momencie i powoli tworzyliśmy numery. Mieliśmy 10 utworów i już dawno temu zastanawialiśmy się, żeby je wydać, ale Lemmy zachorował i przestaliśmy pracować. "

Na solowym krążku mają się pojawić również dwa numery nagrane z Reverend Horton Heat, dwa z The Damned m.in. cover „Neat Neat Neat”, kawałek z Davem Grohlem, jak również utwór z Joan Jett.

Jeszcze w 2013 roku Lemmy zastanawiał się nad tym, czy solowy krążek zatytułować może „False Teeth For The Deaf”. Chciał on również nagrać coś wspólnie z wokalistą Skunk Anansie, Skin, ale nie wiadomo czy kiedykolwiek doszło do wspólnej sesji nagraniowej.

Kupilibyście solowy album Lemmy'ego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Lemmy Kilmister