Solowy abum Liama Gallaghera promowany plakatami z jego tweetami

Maciej Koprowicz
03.10.2017 11:08
Solowy abum Liama Gallaghera promowany plakatami z jego tweetami Fot. LFI/Avalon.red/REPORTER/EAST NEWS

Były wokalista Oasis zasłynął w sieci oryginalnymi wypowiedziami na Twitterze. Postanowił wykorzystać to w promocji swojego solowego debiutu, „As You Were”.

Dzięki dokonaniom w Oasis, na czele z albumami „Definitely Maybe” i „(What’s The Story) Morning Glory”, które były sztandarowymi dziełami nurtu britpopu, Liam Gallagher zapisał się złotymi zgłoskami w historii rocka. Po rozpadzie swojej grupy wciąż nagrywa i choć trzyma przyzwoity poziom, to nie da się ukryć, że ostatnio głośniej o nim jest za sprawą jego kontrowersyjnych wypowiedzi, niż piosenek.

Liam to prawdziwe zwierzę medialne. Uwielbia wypowiadać się publicznie, a każdy wywiad to kopalnia soczystych cytatów. Młodszy z braci Gallagherów ma wyjątkowo cięty język i nie przebiera w słowach, w dodatku nie grzeszy elokwencją. Ofiarami jego medialnych tyrad padają najczęściej inne gwiazdy muzyki. Na przykład nazwał ostatnio artystów solowych pi*dami. Stwierdził też, że łysi faceci nie powinni grać rocka. Bardzo chętnie wbija też szpile swojemu bratu Noelowi – przyznaje, że uwielbia go trollować i nie zamierza przestawać.

Odkąd Liam odkrył media społecznościowe, znalazł dla siebie doskonałą platformę artykułowania swoich złotych myśli. W lipcu 2017 roku zaszokował swoich obserwujących stwierdzeniem, że wolałby zjeść gó*no, niż słuchać U2. Liamowi zdarza się przekroczyć w tweetach granice dobrego smaku, ale trudno przejść obok nich obojętnie.

Liam postanowił wykorzystać popularność swojego twitterowego profilu do promocji debiutanckiego albumu solowego, „As You Were”. W wielu miejscach Wielkiej Brytanii na ulicach pojawiły się plakaty z treścią tweetów artysty – oczywiście tych kulturalniejszych.

Pierwszy solowy krążek Gallaghera otrzymał nawet tytuł nawiązujący do jego internetowych wynurzeń. Słowami „As You Were” wokalista zwykł kończyć swoje tweety. Płyta ukaże się 6 października 2017 roku, promowana jest singlami „Wall Of Glass”, „Chinatown”, „For What It’s Worth” i „Greedy Soul”.

Wypowiedzi Liama bywają niesmaczne, a nawet żenujące, ale przyznajcie sami – bez nich w świecie muzyki nie byłoby aż tak wesoło. Może to i dobrze, że młodszy Gallagher nigdy nie dorośnie.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.