18.05.2018 17:38

Solowy dorobek Petera Gabriela pojawił się w Spotify

Nareszcie fani Petera Gabriela będą mogli posłuchać płyt ze sporego dorobku solowego muzyka. Po jakie krążki będziecie mogli sięgnąć?

Peter Gabriel (ex-Genesis)
foto: LFI/Photoshot/REPORTER/East News

O ile dyskografia Genesis była dostępna dla słuchaczy Spotify od dawna, to chcąc przesłuchać solowy dorobek Petera Gabriela nie można było liczyć na serwis streamingowy. Najwidoczniej jednak artysta zmienił nastawienie do streamingu, bowiem jego twórczość jakiś czas temu pojawiła się w Apple Music.

W końcu 18 maja 2018 w Spotify po raz pierwszy pojawiły się pełne solowe albumy Petera Gabriela.

Solowy katalog Petera Gabriela już dostępny w Spotify

Na początku użytkownicy będą mogli posłuchać czterech pierwszych płyt artysty, w tym niemieckojęzycznych wersji „III” i „IV”, „So”, „Us”, „Up” oraz kompilacji „Shaking the Tree” i „Hit”. W kolejnych etapach w Spotify pojawią się także soundtracki skomponowane przez Gabriela, albumy koncertowe i wydawnictwa z B-side’ami.

Peter Gabriel na Spotify

Phil Collins powrócił na scenę

Fani Genesis ostatnio mają jeszcze jeden powód do radości - Phil Collins wystartuje w październiku 2018 z pierwszą od 12 lat trasą po Ameryce Północnej. W sumie zaplanowano 15 koncertów w ramach trasy Not Dead Yet Tour. Muzyk wrócił na scenę w marcu 2016 i wydał swoją książkę „Phil Collins. Jeszcze nie umarłem”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Peter Gabriel