02.09.2015 10:48

Soulfly opublikował teledysk do „Archangel”

Dwa tygodnie po tym, jak na sklepowe półki trafiła najnowsza płyta zespołu Maxa Cavalery, grupa podzieliła się z fanami klipem do utworu. Jak prezentuje się „Archanioł” w wersji wideo?

Soulfly opublikował teledysk do „Archangel”
foto: kadr z wideo

„Archangel” to już 3. singiel promujący nowy album Soulfly, który ukazał się 14 sierpnia 2015 roku. Po kawałkach „We Sold Our Souls to Metal” i „Sodomites” przyszła pora na coś o aniołach i wojnie w niebie.

Zobaczcie nowe wideo.

Za produkcję klipu odpowiadał Robert Sexton, który wcześniej pracował już m.in. z zespołami Hellyeah, Death Angel, The Devil Wears Prada i The Dwarves. Płyta została zmiksowana przez Matta Hyde'a. Producent muzyczny współpracował wcześniej ze Slayerem, Children of Bodom, Deftones a nawet z Behemothem. Okładkę wymyślił i zaprojektował Eliran Kantor, który ma na koncie projekty m.in. dla grup Testament, Hatebreed, Iced Earth i Sodom.

„Archangel” to już 10. studyjny album w dyskografii zespołu. Poprzedni – „Savages” – ukazał się w 2013 roku. Założyciel Soulfly jest zadowolony z sukcesów, które płyta jego zespołu już osiągnęła.

"

Obudziłem się dzisiaj rano, zobaczyłem, na którym miejscu listy znajduje się „Archangel” i byłem bardzo szczęśliwy. "

W lipcu 2015 roku Max Cavalera mówił, że na nowej płycie po raz pierwszy pozwolił sobie na „zabawę głosem”, a wśród zespołów, które zainspirowały Soulfly przy tworzeniu materiału na nową płytę była m.in. grupa Behemoth.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Soulfly