11.08.2015 09:23

Soulfly przedstawia Archanioła

Zespół zaprezentował tytułowy kawałek z nadchodzącej płyty „Archangel”. Premiera krążka jest zaplanowana na 14 sierpnia 2015 roku. 

Soulfly przedstawia Archanioła
foto: Grywnn, CC-BY-SA-4.0

Amerykanie przygotowują się do zaprezentowania światu swojego 10. studyjnego albumu. Nową płytę Soulfly stworzył ten sam skład, który jest odpowiedzialny za brzmienie krążka „Savages” z września 2013 roku.

„Archangel” to według zespołu jeden z najważniejszych kawałków, jaki znalazł się na albumie o tym samym tytule. Co go wyróżnia?

Jest taki, jak stary dobry Soulfly. Świetne riffy Marca Rizzo i mocny, growlujący wokal Maxa Cavalery.

Posłuchajcie!

Dowodzony przez Maxa Cavalerę zespół nową płytę uważa za jedno ze swoich najlepszych artystycznych dokonań. Muzycy cieszą się, że po trzydziestu latach grania udało im się znaleźć nowe inspiracje.

Wokalista niejednokrotnie podkreślał też, że taki album zdarza się „raz w życiu”.

"

Bardzo lubię tę płytę. Jest biblijna i mistyczna. To naprawdę egzotyczny album. Nasze ostatnie wydawnictwo brzmiało zupełnie inaczej. W utworze „Sodomites” mówimy o zniszczeniu Sodomy, „Shamash” opowiada natomiast o akkadyjskim bogu słońca, „Ishtar Rising” mówi o babilońskiej królowej, natomiast w „Titans” przyglądamy się wojnie tytanów. Nowy Soulfly jest bardzo artystyczny. "

Nowy krążek wyprodukował Matt Hyde, który współpracował już takimi kapelamii, jak Slayer, Deftones czy Behemoth.

Producent nie miał wcześniej okazji pracować z Soulfly. Tym bardziej czekamy na efekty!

Odliczacie dni do premiery nowej płyty zespołu?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Max Cavalera Soulfly