Soulfly sprzedał duszę metalowi

Małgorzata Wierzejewska
01.07.2015 12:12
Soulfly sprzedał duszę metalowi Fot. kadr z wideo

Zespół, który w przyszłym miesiącu wyda swój nowy, długo wyczekiwany album, opublikował liryczne wideo do „We Sold Our Souls To Metal”. Zobaczcie je na Antyradio.pl!

Soulfly ujawnił wideo do „We Sold Our Souls To Metal” z nadchodzącej, 10. płyty „Archangel”. Longplay ma ukazać się 14 sierpnia 2015 roku. Dowodzona przez Maxa Cavalerę grupa złożyła tym kawałkiem hołd metalowi. Lider Soulfly przyznał, że numer „We Sold Our Souls To Metal” można traktować jak hymn.

To tekstowe wideo jest świętem wszystkich form metalowej muzyki. Piosenka została napisana jako hymn dla wszystkich metalowców na całym świecie! Zgromadziliśmy nagrania i zdjęcia z naszego plemienia, które pokazują, jak naprawdę wolny jest duch metalu. Szacunek! Byłem naprawdę ciekawy, jak to wyjdzie. Grałem to ludziom, chciałem sprawdzić ich reakcję. Niemal w każdym przypadku było to coś na zasadzie „to jest szalone, nie możemy się doczekać, kiedy zaczniecie grać ten numer na żywo” [...] myślę, że każdy metalowiec zrozumie przesłanie tej piosenki.

Piosenka „We Sold Our Souls To Metal” będzie otwierała nowy album Soulfly. Max Cavalera mówił w niedawnym wywiadzie, że jest z niej bardzo zadowolony.

To naprawdę rozwalający numer. Jest bardzo szybki i trwa trochę ponad dwie minuty. Uważam, że refren jest bardzo chwytliwy i na pewno wpadnie wszystkim w ucho. Reszta kawałka przypomina mi trochę wczesne Cannibal Corpse. Z kolei na końcu to coś jak metalowe Pink Floyd. Jest naprawdę dziki i dziwny.

Cavalera zdradził też trochę więcej szczegółów na temat płyty „Archangel”. Przyznał, że jego zdaniem krążek będzie najlepszym z dotychczasowej dyskografii zespołu.

To epickie i mistyczne Soulfly. Nie gramy czegoś takiego na co dzień. To taka płyta, jaką nagrywa się raz w życiu. Jest bardziej eksperymentalna niż te, które nagraliśmy do tej pory. Nie martwcie się - nadal jest ciężka i naprawdę szybka.

Przypomnijmy, że na nowy krążek od Soulfly będziemy musieli poczekać jeszcze trochę ponad miesiąc. Szanse na posłuchanie piosenki „We Sold Our Souls To Metal” na żywo będą mieć natomiast wszyscy, którzy wybierają się na koncert grupy w Polsce. Zespół już 19 lipca zagra w warszawskim klubie Proxima.

Organizatorem koncertu Soulfly 19 lipca 2015 roku w Warszawie jest P.W. Events. Bilety można kupić między innymi za pośrednictwem stron Biletomat.pl i Eventim.pl‎.

Wybieracie się?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.