Soulfly zagrał „Roots Bloody Roots” z Igorem Cavalerą

Jakub Gańko
29.02.2016 14:54
Soulfly zagrał „Roots Bloody Roots” z Igorem Cavalerą Fot. kadr z wideo

Młodszy z braci Cavalera dołączył do zespołu w trakcie koncertu w Londynie. Zobaczcie, jak to wyglądało.

Wieloletni spór braci Cavalera od dawna jest historią. Max pogodził się z Igorem wkrótce po tym, gdy młodszy z braci opuścił Sepulturę w czerwcu 2006 roku. Od tamtej pory muzycy wielokrotnie występowali razem, m.in. w ramach powołanego do życia projektu Cavalera Conspiracy, który ma na koncie już trzy płyty - ostatnia z nich to „Pandemonium” z października 2014 roku.

Dla wielu fanów jednak najważniejszy pozostaje główny zespół Maxa Cavalery, założony po jego odejściu z Sepultury. Grupa jest pod wieloma względami kontynuacją kierunku obranego na ostatnim krążku Brazylijczyków z udziałem wokalisty, kultowego „Roots”. Szczególnie że Soulfly regularnie sięga na swoich występach po kompozycje poprzedniego zespołu braci Cavalera.

W trakcie ostatniego występu w O2 Academy Islington w Londynie wykonał największy hit Sepultury z udziałem Igora Cavalery. Zobaczcie to na poniższym nagraniu:

W 2016 roku przypada dwudziesta rocznica wydania płyty „Roots”. Podczas gdy Sepultura rozpoczęła z tej okazji prace nad zupełnie nowym albumem, bracia Cavalera zapowiedzieli uczczenie tej daty wykonywaniem na żywo całego materiału z płyty. Jak pokazuje powyższe wideo, już się do tego planu przygotowują - szczegółów pełnej trasy jeszcze nie znamy.

W trakcie koncertu zostały też wykonane inne klasyki Sepultury: „Refuse/Resist” oraz „Arise” połączone z „Dead Embryonic Cells”. Utwory te stanowią stały punkt programu na obecnej trasie Soulfly, grupa nie gra jednak na co dzień z Igorem Cavalerą.

Max Cavalera opuścił Sepulturę w 1996 roku, wkrótce po wydaniu „Roots”. Na jego decyzję miała wpływ śmierć jego pasierba oraz fakt, że zespół pragnął zastąpić jego żonę - pełniącą rolę menedżera grupy - kimś innym. Muzyk poczuł się zdradzony i opuścił szeregi Sepultury po ostatnim koncercie 16 grudnia 1996 roku. Choć wokalista nie wyklucza, że kiedyś dojdzie do pojednania, od lat jest wciąż skłócony z resztą zespołu.

Myślicie, że bracia Cavalera są w formie przed świętowaniem urodzin „Roots”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.