"The Sound of Silence” Simon & Garfunkel. W jakich filmach możemy usłyszeć ten utwór?

Karolina Woźniak
16.01.2019 14:12
"The Sound of Silence” Simon & Garfunkel. W jakich filmach możemy usłyszeć ten utwór? Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

"The Sound of Silence” to utwór, który słyszał chyba każdy z nas. Okazuje się, że już 17 stycznia 2019 roku hit będzie obchodził 53. urodziny! Kompozycja doczekała się wielu interpretacji, a także pojawiła się w niejednym filmie. Jesteście ciekawi, o jakich produkcjach mowa?

14 stycznia 2019 mieszkańcy Gdańska pożegnali Pawła Adamowicza utworem "The Sound of Silence” zespołu Simon and Garfunkel w wykonaniu Disturbed. Początkowo wiec miał odbyć się "przeciwko nienawiści i przemocy”. W końcu jednak poświęcono go pamięci Pawła Adamowicza. Około 16 tysięcy osób uczestniczyło w publicznym czuwaniu. Wielu mieszkańców nie mogło powstrzymać łez. 

Zobacz także: "The Sound of Silence". O czym opowiada tekst utworu? [POLSKIE TŁUMACZENIE]

"The Sound of Silence”: W jakim filmie pojawił się utwór?

"The Sound of Silence” jest przebojem grupy Simon and Garfunkel, który został wydany 17 stycznia 1966 roku. Utwór znalazł się na drugim albumie zespołu zatytułowanym "The Sounds Of Silence”. Numer został wykorzystany w wielu filmach, a w 2016 popularna grupa Disturbed nagrała cover piosenki "The Sound of Silence”, który okazał się wielkim hitem. Utwór ma ponad 477 milionów wyświetleń na YouTubie, a to o prawie 224 milionów więcej odsłon niż piosenka w oryginalnym wykonaniu.

Zobacz także: Polak nagrał cover "Sound of Silence" po polsku

Poniżej prezentujemy Wam produkcje, w których znalazła się ta popularna kompozycja:

1. "Watchmen. Strażnicy” reż. Zack Snyder (2009)

Hit grupy Simon and Garfunkel rozbrzmiewa w scenie pogrzebu Komedianta, gdy Roschack bez maski, ubrany jako włóczęga trzyma karton z napisem “The end is nigh”.

Scenę, o której mowa, możecie zobaczyć poniżej:

2. "Absolwent” reż. Mike Nichols (1967)

Dustin Hoffman wcielił się w role Bena, który nawiązuje romans ze starszą od siebie sąsiadką. Utwór pojawia się w filmie trzy razy, m.in. w scenie, w której główny bohater traci czas pływając w basenie. Nocami spotyka się z Panią Robinson.

Moment, w którym możemy usłyszeć "The Sound of Silence" znajdziecie tutaj:

3. "Bogaci Bankruci” reż. Mitchell Hurwitz (2015)

Serial opowiada o mężczyźnie, który musi utrzymać rodzinę, której środki do życia zostały zamrożone.W rolach głównych: Jason Bateman i Will Arnett.

Numer możemy usłyszeć w czwartym sezonie popularnego show:

4. "Trolle” reż. Mike Mitchell (2016)

Bajka opowiada o księżniczce Poppy, która wyrusza w podróż, żeby uratować przyjaciół i odnaleźć radość. Poppy na pewnym etapie swojej podróży chwyta za gitarę i zaczyna grać hit z lat 60.

Scena, w której wybrzmiewa utwór, znajduje się tutaj:

Utwór “The Sound of Silence” możemy usłyszeć również w takich filmach jak: "Kręglogłowi” Petera I Boba Farrelly (1996), "Old School: Niezaliczona” Todda Phillipsa (2003), a także w filmie "Bobby” Emilio Estaveza (2006).

Lubicie utwór "The Sound of Silence"?

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.