13.01.2020 10:16

"Sound of Silence" wybrzmiał na 28. finale WOŚP w Gdańsku. "Paweł Adamowicz byłby z nas dumny"

28. finał WOŚP w Gdańsku odbył się pod hasłem Pawła Adamowicza "Gdańsk dzieli się dobrem". W mieście wybrzmiało symboliczne "Sound of Silence".

WOŚP
foto: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2019 roku w Gdańsku skończył się tragicznie. Prezydent miasta Paweł Adamowicz zginął z rąk nożownika, co wstrząsnęło całą Polską. Mimo wielkiej tragedii, bliscy polityka oraz całe miasto Gdańsk zjednoczyło się ponownie podczas 28. finału WOŚP i zbierało pieniądze dla fundacji. Rok temu przed atakiem Paweł Adamowicz powiedział:

"

Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. "

WOŚP 2020 w Gdańsku. "Sound of Silence" w hołdzie Adamowiczowi

12 stycznia 2020 roku słowa prezydenta zostały przypomniane tuż przed "Światełkiem do nieba" przez Magdalenę Adamowicz. Na telebimach pojawił się krótki film ku pamięci jej męża, a z głośników wybrzmiał hymn pożegnalny polityka - "Sound of Silence".

Disturbed
Disturbed
Przeczytaj także Grupa Disturbed oddała hołd Pawłowi Adamowiczowi podczas koncertu w Polsce

Głos na scenie zabrała także obecna prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która podziękowała mieszkańcom miasta za obecność na finale:

"

Rok temu straciliśmy prezydenta, ale otrzymaliśmy wielki dar bycia razem. Dziękuję za ciszę i solidarność, która wtedy oblekła nasze miasto, za wszelkie wyrazy wsparcia. "

Paweł Adamowicz

Disturbed w Polsce w 2020 roku

Grupa Disturbed wróci do Polski już 16 czerwca 2020 roku. Muzycy zagrają w mieście Pawła Adamowicza - w ERGO Arenie w Gdańsku. Bilety na wydarzenie są dostępne na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl. Koncert odbędzie się w ramach "Evolution Tour". 

Zobacz też: Tak brzmi "The Sound of Silence" w wykonaniu Davida Draimana bez instrumentów 

Tagi: Rock News Disturbed