SoundCloud pozwolił na dystrybucję muzyki do Spotify, YouTube'a i Apple

Joanna Chojnacka
20.02.2019 12:56
SoundCloud pozwolił na dystrybucję muzyki do Spotify, YouTube'a i Apple Fot. Shutterstock

Platforma streamingowa SoundCloud chce ułatwić artystom zarabianie pieniędzy na swojej muzyce. Umożliwiła im dystrybucję nagrań do konkurencji.

Znany serwis streamingowy z Berlina, SoundCloud uruchomił nowe narzędzie, które umożliwia tysiącom użytkowników przesyłać swoją muzykę do konkurencyjnych platform. Twórcy pozwolili artystom dystrybuować ich twórczość do bibliotek Spotify, YouTube Music, Amazon Music, Apple Music czy na Instagrama bez wylogowywania się z SoundCloud. 

Co ciekawe, jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy "artysta otrzyma 100% zysków z honorariów, jakie przypadną mu za odtwarzanie muzyki u konkurencji oraz zachowa do niej wszelkie prawa".

Przeczytaj także

SoundCloud pozwolił na dystrybucję muzyki do innych serwisów

SoundCloud niecałe dwa lata temu zmagał się ze sporymi problemami finansowymi. Firma wpadła na pomysł, w jaki sposób przyciągnąć do siebie nowych użytkowników oraz zachęcić do subskrypcji rozszerzonej wersji programu. Każdy użytkownik, który ma ukończone 18 lat, ma prawa do muzyki, którą zamieszcza na portalu oraz posiada konto SoundCloud Pro lub Pro Unlimited może skorzystać z funkcji SoundCloud Premier, która umożliwia dystrybucję nagrań do konkurencyjnych platform streamingowych. Dyrektor SoundCloud tak tłumaczy decyzję wprowadzenia tego ułatwienia:

Twórcy mogą teraz poświęcić więcej czasu na tworzenie muzyki i komunikację z fanami, zamiast kalkulowania i przeskakiwania między narzędziami i serwisami streamingowymi.

Nowa funkcja ma ułatwić proces dystrybucji i sprowadzić ją do jednoetapowego procesu, dając artystom możliwość skorzystania z prostego sposobu na zarabianie pieniędzy i osiąganie kolejnych etapów kariery i interakcji z fanami.

Zobacz też:>>Doyle z Misfits: Te kanalie kradną muzykę słuchając Spotify<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.