Soundgarden i Muse zanotowały wzrost odsłuchań dzięki nowym zdjęciom czarnej dziury

17.04.2019 17:11
Soundgarden i Muse zanotowały wzrost odsłuchań dzięki nowym zdjęciom czarnej dziury Fot. 0000533/Reporter

Opublikowane ostatnio zdjęcia czarnej dziury sprawiły, że utwory „Supermassive Black Hole” i „Black Hole Sun” cieszą się ogromną popularnością wśród słuchaczy.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia czarnej dziury i wywołały ogromne zainteresowanie na całym świecie. Fotografie zaciekawiły nie tylko naukowców i wielbicieli kosmosu, ale nawet fanów rocka. Powstał pomysł, aby czarna dziura otrzymała nazwę pochodzącą od imienia i nazwiska wokalisty Soundgarden, Chrisa Cornella. Okazuje się, że to niejedyny zysk, który grupa odnotowała dzięki zjawisku. 

Przeczytaj także

Soundgarden i Muse ze wzrostem odsłuchań dzięki czarnej dziurze

Jeden z najpopularniejszych utworów Soundgarden to "Black Hole Sun", który "zawiera" czarną dziurę w tytule. Dzięki temu w ostatnim czasie liczba odsłuchań kompozycji w USA znacznie wzrosła. Jak podaje Billboard, odtworzenia teledysku w dniach 10-13 kwietnia 2019 roku (w stosunku do statystyk z 7, 8 i 9 kwietnia) wzrosły o 64% z 163 tysięcy do 267 tysięcy, a nagrania audio o 12% - z 460 tysięcy do 516.

Podobnie stało się w przypadku utworu Muse. „Supermassive Black Hole” odnotował wzrost odtworzeń wideo o aż 153%, co dało piosence 33 tysiące odsłon zamiast 13. Nagranie audio z kolei zostało odśłuchane 165 tysięcy razy. Przed publikacją zdjęć czarnej dziury wynik wynosił 136 tysięcy czyli o 22% mniej.

Zobacz też: >>"Bohemian Rhapsody" po raz trzeci w historii wrócił na listę Billboardu<<

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.