Soundgarden nie chce pozywać Universal Music Group za straty poniesione w pożarze

29.08.2019 14:27
Soundgarden nie chce pozywać Universal Music Group za straty poniesione w pożarze Fot. Picture Perfect / Rex Features/EAST NEWS

Grupa Soundgarden zrezygnowała ze zbiorowego pozwu przeciwko Universal Music Group. Muzycy uznali, że nie chcą sądzić się z wytwórnią.

New York Times ujawnił ostatnio listę artystów, którzy rzekomo stracili swoje taśmy matki w pożarze magazynu Universal Music Group w 2008 roku. Muzycy wystosowali przeciwko firmie pozew zbiorowy. O zadośćuczynienie miała walczyć grupa Hole, Soundgarden, Steve Earle oraz spadkobiercy Toma Petty'ego i Tupaca Shakura. W sierpniu ze zbiorowego pozwu zrezygnował zespół Hole, kolejną formacją, która nie chce sądzić się z wytwórnią jest Soundgarden.

Soundgarden nie pozwie Universal Music Group

Jak donosi SPIN, prawnicy Universal Music Group twierdzą iż Soundgarden został poinformowany o stratach w pożarze w 2008 roku. Przystają przy wersji, że w pożarze ucierpiało 21 "zasobów" związanych z zespołem, a materiały jedynie "zostały dotknięte przez pożar". O całkiem zniszczonym albumie "Badmotorfinger" z 1991 roku grupa podobno również wiedziała wcześniej. W związku z tym firma wniosła o usunięcie Soundgarden z procesu i zwróciła się do sądu o oddalenie pozwu. Muzycy stwierdzili, że nie będą kontynuować sporu.

Przeczytaj także

Kolejna rozprawa w związku ze stratami poniesionymi przez muzyków w pożarze została zaplanowana na 4 listopada 2019 roku. Jak twierdzi adwokat Rolling Stone, Howard King, UMG jest reprezentowana przez jedną z największych kancelarii prawniczych na świecie. Jednak może to nie wystarczyć, biorąc pod uwagę, jak wielkie straty próbowali ukryć przez lata. 

Zobacz też: Soundgarden wyda płytę z nieukończonymi utworami Chrisa Cornella? 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.