25.08.2015 10:36

Soundgarden pracuje nad 7. albumem

Chris Cornell zdradził, że zespół rozpoczął pracę nad kolejną płytą. Muzyk stanął też w obronie swojego solowego krążka „Scream”.

Soundgarden pracuje nad 7. albumem
foto: 0000533 / Reporter / East News

Wokalista już 18 września 2015 roku ma zamiar wydać kolejny album sygnowany własnym nazwiskiem – „Higher Truth” – promowany singlem „Nearly Forgot My Broken Heart”. To jednak nie przeszkadza w planowaniu kolejnych poważnych projektów.

Chris Cornell wyznał, że wraz z zespołem Soundgarden planuje nowe wydawnictwo.

"

Pracujemy nad materiałem na nowy album. Oprócz tego robię też kilka innych rzeczy naraz, nie mówiąc już o tym, co dzieje się teraz. "

Muzyk już w lutym 2015 roku potwierdził, że podejście grupy do nagrywania będzie podobne, jak w przypadku ostatniego studyjnego krążka Soundgarden.

"

Myślę, że będzie to podobne do „King Animal”, nie będzie pośpiechu. Wyobrażam też sobie, że Soundgarden wyruszy na jakieś nowe muzyczne terytoria. "

Oprócz wieści o nowych wydawnictwach, Cornell ma czas opowiadać o swoich starszych dziełach... 2009 rok to dla muzyka znacząca data, ale nie do końca w pozytywnym znaczeniu. Właśnie wtedy ukazała się jego solowa płyta zatytułowana „Scream”, a skutki jej wydania, artysta odczuwa do teraz.

Album został nagrany razem z producentem, Timbalandem, słynącym z współpracy z gwiazdami pop. Cornell spotkał się z falą krytyki nie tylko ze strony publiczności, ale też kolegów po fachu.

Wokalista Nine Inch Nails, Trent Reznor, nie bał się objąć stanowiska w tej sprawie, publikując krytyczny wpis na Twitterze...

"

Znasz to uczucie, kiedy ktoś zawstydza siebie do takiego stopnia, że to ty czujesz się nieswojo? Słuchałeś płyty Chrisa Cornella? JEZU. "

trent tweet

Artysta postanowił kolejny raz obronić własną twórczość...

"

Sądzę, że w tamtym czasie nie było żadnych odnośników do „Scream”. Przemysł fonograficzny i realizatorski to świat, który 99 na 100 razy wymaga jakiegoś odnośnika. Nawet ja mogę stwierdzić, że sztuka nie powinna wymagać odniesień, a następnie znaleźć kilka dla ciebie. Kiedy słucham jakiejś kapeli, mogę powiedzieć, że to „skrzyżowanie Abby z zespołem Swans”. Więc rozumiem to. Odpowiedź na ten album wcale mnie nie zaskoczyła. Myślę jednak, że teraz znajdziemy więcej powiązań z innymi albumami, niż wtedy. "

Jeśli przesłuchacie teraz „Scream” po latach, dajcie znać, czy myślicie o niej zupełnie inaczej...

Magda Słomka
Tagi: Rock News Chris Cornell Soundgarden