Soundgarden pracuje nad 7. albumem

Magda Słomka
25.08.2015 10:36
Soundgarden pracuje nad 7. albumem Fot. 0000533 / Reporter / East News

Chris Cornell zdradził, że zespół rozpoczął pracę nad kolejną płytą. Muzyk stanął też w obronie swojego solowego krążka „Scream”.

Wokalista już 18 września 2015 roku ma zamiar wydać kolejny album sygnowany własnym nazwiskiem – „Higher Truth” – promowany singlem „Nearly Forgot My Broken Heart”. To jednak nie przeszkadza w planowaniu kolejnych poważnych projektów.

Chris Cornell wyznał, że wraz z zespołem Soundgarden planuje nowe wydawnictwo.

Pracujemy nad materiałem na nowy album. Oprócz tego robię też kilka innych rzeczy naraz, nie mówiąc już o tym, co dzieje się teraz.

Muzyk już w lutym 2015 roku potwierdził, że podejście grupy do nagrywania będzie podobne, jak w przypadku ostatniego studyjnego krążka Soundgarden.

Myślę, że będzie to podobne do „King Animal”, nie będzie pośpiechu. Wyobrażam też sobie, że Soundgarden wyruszy na jakieś nowe muzyczne terytoria.

Oprócz wieści o nowych wydawnictwach, Cornell ma czas opowiadać o swoich starszych dziełach... 2009 rok to dla muzyka znacząca data, ale nie do końca w pozytywnym znaczeniu. Właśnie wtedy ukazała się jego solowa płyta zatytułowana „Scream”, a skutki jej wydania, artysta odczuwa do teraz.

Album został nagrany razem z producentem, Timbalandem, słynącym z współpracy z gwiazdami pop. Cornell spotkał się z falą krytyki nie tylko ze strony publiczności, ale też kolegów po fachu.

Wokalista Nine Inch Nails, Trent Reznor, nie bał się objąć stanowiska w tej sprawie, publikując krytyczny wpis na Twitterze...

Znasz to uczucie, kiedy ktoś zawstydza siebie do takiego stopnia, że to ty czujesz się nieswojo? Słuchałeś płyty Chrisa Cornella? JEZU.

trent tweet

Artysta postanowił kolejny raz obronić własną twórczość...

Sądzę, że w tamtym czasie nie było żadnych odnośników do „Scream”. Przemysł fonograficzny i realizatorski to świat, który 99 na 100 razy wymaga jakiegoś odnośnika. Nawet ja mogę stwierdzić, że sztuka nie powinna wymagać odniesień, a następnie znaleźć kilka dla ciebie. Kiedy słucham jakiejś kapeli, mogę powiedzieć, że to „skrzyżowanie Abby z zespołem Swans”. Więc rozumiem to. Odpowiedź na ten album wcale mnie nie zaskoczyła. Myślę jednak, że teraz znajdziemy więcej powiązań z innymi albumami, niż wtedy.

Jeśli przesłuchacie teraz „Scream” po latach, dajcie znać, czy myślicie o niej zupełnie inaczej...

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.