28.09.2016 09:50

Soundgarden wejdzie do studia w 2017

Sporo dzieje się w obozie kapeli i najbliższe miesiące będą dla niej naprawdę pracowite. Sprawdźcie, co muzycy mają w planach.

Soundgarden wejdzie do studia w 2017
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

Jeszcze pod koniec lutego 2015 roku gitarzysta Kim Thayil zdradził, że członkowie grupy poważnie myślą o materiale na nową płytę. Jak na razie prace nad tym krążkiem wydłużają się w czasie ze względu na inne projekty, w które zaangażowani są artyści.

W jednym z niedawnych wywiadów Kim Thayil opowiedział co nieco na temat nadchodzącego wydawnictwa, które będzie następcą King Animal z 2012 roku.

Artysta znowu przyznał, że bardzo napięty grafik muzyków nie pozwala im na pełne poświęcenie się Soundgarden:

"

Oczywiście planujemy wydanie albumu. Teraz są inne projekty, które zajmują czas członkom zespołu. Matt ma na głowie trasę z Pearl Jam, Chris i Matt pracują razem nad Temple Of The Dog. W ciągu ostatnich lat mieliśmy szereg sesji, podczas których pisaliśmy utwory i jammowaliśmy, spotykaliśmy się, żeby po prostu wymienić się pomysłami oraz je zarejestrować. Mamy jakoś tuzin niedopracowanych demówek utworów. "

Kiedy zatem należy oczekiwać, że prace nad albumem ruszą pełną pompą? Jak się okazuje, stanie się to już całkiem niedługo:

"

Będziemy to kontynuować, gdy wszyscy będą mieć trochę czasu w swoich grafikach. Mam nadzieję, że w 2017 roku znajdziemy się w studiu i rozwiniemy te pomysły. "

W międzyczasie jednak Soundgarden postanowił zająć się reedycją wcześniej wydanych płyt - Ultramega OK z 1988 roku oraz Badmotorfinger”, która ukazała się 25 lat temu, czyli w 1991. Był to znaczący rok dla całego grunge'u, bowiem to właśnie wtedy płyta Soundgarden, debiut Pearl Jam oraz „Nevermind” Nirvany zawojowały listy przebojów.

Jak wyglądają prace nad tymi wznowieniami?

"

Zremasterowaliśmy „Ultramega OK” i zremiksowaliśmy tutaj w Seattle. Mamy nadzieję to wydać na początku 2017 roku. Przekonaliśmy wytwórnie, wydamy to nakładem Sup Pop, robimy całą papierkową robotę. Zaplanowaliśmy coś na Black Friday. Myślę, że najbardziej ekscytującą rzeczą w przeciągu kilku przyszłych miesięcy jest data 18 listopada 2016 rok - wydamy rocznicowy box z okazji 25-lecia „Badmotorfinger”. "

Jak więc widać przełom 2016 i 2017 roku będzie niezwykle owocny w szeregach zespołu. Miejmy nadzieję, że muzycy dotrzymają słowa i wydadzą zapowiedziane wydawnictwa.

Czekacie na nowy krążek od Soundgarden?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Soundgarden