05.12.2017 16:54

Spersonalizowane podsumowanie 2017 roku. Spotify pokaże, czego najczęściej słuchałeś

Jakie nagrania wybieraliście w tym roku najczęściej? Spotify odpowie na to pytanie!

Spersonalizowane podsumowanie 2017 roku. Spotify pokaże, czego najczęściej słuchałeś
foto: materiały prasowe

Koniec roku to czas refleksji i wspomnień, jak również i podsumowań. Jesteście ciekawi, czego słuchaliście najwięcej w 2017 roku? Spotify przywrócił interaktywną witrynę 2017 Wrapped, na której każdy użytkownik znajdzie swoją indywidualną ścieżkę dźwiękową. Odwiedzając stronę  2017wrapped.com, fani mogą sprawdzić spersonalizowaną listę swoich ulubionych artystów, utworów i innych materiałów.

Zaczynając od gatunków muzycznych po całkowitą liczbę minut spędzonych na słuchaniu muzyki w tym roku, na 2017 Wrapped dokładnie podsumowuje muzyczny rok każdego użytkownika. Ci, którzy są chcą pokazać światu czego słuchają, mogą dzielić się i porównywać playlistę ze znajomymi za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tak wygląda to podsumowanie:

Spotify

Spotify wprowadził również nowości:

Cele na rok 2018: Dowiedz się więcej o sobie - interaktywny quiz sprawdzający świadomość użytkowników na temat ich własnych nawyków słuchania oraz czy są one w zgodzie z tym, czego rzeczywiście słuchali w tym roku najczęściej.

Cele na 2018 rok: Nie pozwól, by umknęły Ci fajne kawałki - wysoce spersonalizowana playlista, dzięki której fani mają szansę odkryć jeszcze więcej nowych utworów, w tym piosenki z 2017 roku, których jeszcze nie słyszeli, a którą mogą polubić.

Aby utworzyć playlistę, Spotify zidentyfikowało tzw. tastemakerów (bardzo aktywnych użytkowników, którzy odkrywają muzykę częściej i wcześniej niż inni) i sprawdziło muzykę, którą te osoby dodały do swoich playlist w 2017 roku. W ten sposób Spotify zidentyfikowało pulę piosenek, które idealnie wpasowałyby się w gusta innych użytkowników. Rezultatem jest spersonalizowane zestawienie wcześniej nieznanych utworów, stworzone specjalnie dla każdego użytkownika przez grupę wysoce kompetentnych fanów muzyki.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News