08.02.2016 14:55

Spice Girls w metalowej wersji

Plotki głoszą, że słynny girlsband ma się reaktywować. Nawet metalowi twórcy cieszą się z tej wieści i biorą na warsztat repertuar popularnej kapeli.

Spice Girls w metalowej wersji
foto: kadr z wideo

Wracamy do lat 90. Było kolorowo i wesoło - kuse miniówy, cekiny, ostry makijaż, dres obowiązkowo z paskami i do tego klapki na piance. Do tego anime na czele z czarodziejką z dwoma blond kucykami czy „Dragon Ball”, gdzie wiecznie dochodziło do bójek. Kicz królował we wszystkim - włącznie z muzyką pop.

W MTV dominowały kolorowo ubrane persony, które wyśpiewywały taneczne hity dotyczące spraw miłosnych i wszelkich związanych z tym perypetii. Boysbandy oraz girlsbandy pojawiały się jak grzyby po deszczu. Szczególnie jeden babski zespół przypadł do gustu szerszej publiczności.

Pięć zwariowanych dziewczyn wpada do hotelu i wywraca wszystko do góry nogami. Rzecz dzieje się przy akompaniamencie hitu z roku 1996 - „Wannabe”, który był pierwszym singlem Spice Girls. Popowa melodyjka o tym, że kochanek musi dobrze dogadywać się z przyjaciółmi swojej dziewczyny, stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych kompozycji, które nie przestawały wybrzmiewać w radiu.

W jakim celu w ogóle wspominamy o tej kapeli? Otóż YouTuber Leo Moracchioli dowiedział się o plotkach dotyczących reaktywacji Spice Girls i z tej radości postanowił nagrać cover utworu, który na pewno każdy usłyszał choć raz w życiu.

Posłuchajcie, jak ten „Wannabe” prezentuje się w ostrzejszym wykonaniu:

Muzyk już nieraz zademonstrował, że nie ma żadnych muzycznych granic. Człowiek orkiestra Leo Moracchioli w swoim studiu nagrał ten cover i udowodnił kolejny raz, że każda kompozycja, gdy tylko zmienisz jej aranżację, może stać się rasowym metalowym kawałkiem.

Co powiecie na „Stayin' Alive” Bee Gees, „Macarene” Los del Rio, „Moves Like Jagger” Maroon 5 czy „Scatman” Scatmana Johna w metalowej wersji? No cóż, YouTuber ma na swoim koncie również  „California Dreamin'” w metalowym wydaniu czy „Feel Good” z repertuaru Gorillaz i można tak wymieniać i wymieniać. Aż strach pomyśleć, jaki jeszcze repertuar weźmie na warsztat.

Jak Wam się podoba Spice Girls w metalowej wersji?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Leo Moracchioli