Śpiewający o pedofilii zespół metalowy usunięty ze Spotify i iTunes

Maciej Koprowicz
15.09.2017 10:34
Śpiewający o pedofilii zespół metalowy usunięty ze Spotify i iTunes Fot. kadr z wideo

Brytyjski zespół deathcore’owy Infant Annihilator zasłynął obscenicznymi tytułami utworów, teledyskami i zdjęciami promocyjnymi.

Infant Annihilator z angielskiego Hull to propozycja dla fanów ciężkiego grania o bardzo, bardzo specyficznym poczuciu humoru. O ile muzyka może nie budzić większych emocji wśród słuchaczy obeznanych z metalową rzeźnią, to uwagę zdecydowanie przykuwają teksty i tytuły kawałków grupy.

Łatwo dopatrzeć się w nich parodii black- i deathmetalowych konwencji, z tym, że Infant Annihilator (w wolnym tłumaczeniu – Likwidator Dzieci) przegina na maksa. „Baptised. Bastardised. Sodomised.” (Ochrzczony. Zdeprawowany. Wykorzystany analnie), „Devotion to the Child Rape Syndicate” (Oddanie syndykatowi gwałcenia dzieci), „New Born Porn” (Noworodkowe porno) czy „Paedophilic Supremacy” (Pedofilska wyższość) to przykłady poczucia humoru angielskich deathcore’owców.

infant

Nie mniej kontrowersyjna jest estetyka wizualna zespołu. Na zdjęciach promocyjnych muzycy obściskują się, udając gejowską namiętność. W najpopularniejszym teledysku formacji, „Decapitation Fornication” widzimy wręcz symulację seksu między członkami zespołu, a także, pieszczoty grubym drewnianym kijem.

Zespół ma w dorobku dwa albumy studyjne – „The Palpable Leprosy Of Pollution” z 2012 i „The Elisyan Grandeval Galèriarch” z 2016. Materiał Infant Annihilator opublikowany został między innymi na serwisach streamingowych Spotify i iTunes. Niestety, nie wszystkim użytkownikom serwisów muzyka Brytyjczyków przypadła do gustu. Podobno po odkryciu twórczości grupy na Spotify część użytkowników wycofała swoje subskrypcje.

Po licznych protestach, Spotify i iTunes zdecydowały się wycofać utwory Infant Annihilatora ze swoich zasobów.

Spotify jest bardzo wyczulone na kontrowersyjne treści, które trafiają do serwisu. Materiały umieszczają tam z reguły wytwórnie płytowe, a nagrań na platformie jest tak dużo, że nie zawsze jej kierownictwo może od razu dostrzec treści naruszające jej zasady. Niedawno Spotify wypowiedziała wojnę muzyce zespołów, które oskarżane są o sympatie rasistowskie i wspieranie ruchu białej supremacji. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.