Śpiewajmy razem. All Together Now: Mateusz Łopaciuk zaśpiewał hit Nirvany i wygrał program!

24.10.2018 22:06
Śpiewajmy razem. All Together Now: Mateusz Łopaciuk zaśpiewał hit Nirvany i wygrał program! Fot. materiały prasowe

Pierwsza polska edycja programu Śpiewajmy razem. All Together Now zakończona! Zwycięzcą okazał się zawodnik z rockową duszą - Mateusz Łopaciuk z Janowa Podlaskiego.

Na początku września 2018 rozpoczął się nowy program telewizji Polsat - „Śpiewajmy razem. All Together Now”. Show wyróżnia przede wszystkim niespotykana dotąd liczbą osób w jury - uczestników ocenia aż 100 jurorów, siedzących na wielkiej „ścianie”. Ich zadaniem jest wstawanie i śpiewanie wspólnie z zawodnikiem, jeśli chcą na niego oddać swój głos. Przez ostatnie kilka tygodni kilkudziesięciu zawodników zaprezentowało swoje wokalne możliwości, a do finału przeszło 15 zawodników (w tym jedna para). 

W gronie jury All Together Now znalazły się także gwiazdy polskiej muzyki. Przewodniczącą sędziów programu jest Ewa Farna, a występy uczestników oceniają również Anja Orthodox z Closterkellera, Krzysztof Jaryczewski (ex-Oddział Zamknięty), Karolina Andrzejewska z Batalion d’Amour i Michał Stawiński z NeuOberschlesien. Widzowie mieli okazję usłyszeć interpretacje zarówno utworów popularnych, jak i tych nieco bardziej zapomnianych. Nie zabrakło także rockowych numerów. Krzysztof Gorczak z Białegostoku wykonał hit grupy Perfect "Ale w koło jest wesoło", Kornela Wysocka i Rafaela Maruska wzięły się za repertuar AC/DC i wybrały przebój „You Shook Me All Night Long”, zaś Karolina Zygner zaprezentowała cover „Cykady na Cykladach” grupy Maanam. 

>> Śpiewajmy razem. All Together Now - skład jury. Kim są jurorzy show Polsatu? <<

Śpiewajmy razem. All Together Now: Mateusz Łopaciuk zwycięzcą

Choć wydawałoby się, że zadowolenie 100-osobowego jury nie jest wcale takie proste, Mateusz Łopaciuk już w 1. odcinku programu Śpiewajmy razem. All Together Now podbił serca oceniających. Wykonał „Knockin’ On Heaven’s Door” Boba Dylana, spopularyzowany w wersji Guns N’ Roses, i przekonał do siebie aż 94 jurorów. Razem z Patrycją Pałucką, która przedstawiła brawurową wersję „Królowej łez” Agnieszki Chylińskiej, trafił prosto do finału.

Finałowy odcinek: Mateusz Łopaciuk w coverze "Smells Like Teen Spirit" Nirvany

Uczestnik w finałowym odcinku 1. edycji programu Śpiewajmy razem. All Together Now ponownie postawił na rockowy utwór. Wybór padł na jeden z największych przebojów Nirvany - "Smells Like Teen Spirit" z płyty "Nevermind" z 1991 roku. Czy swoim wykonaniem dorównał oryginałowi Kurta Cobaina?

Zawodnik dzięki swojemu występowi znalazł się w finałowej trójce, razem z Mariuszem Suchożebrskim, który zaśpiewał "Fly Away" Lenny'ego Kravitza oraz Natalią Zarębą, która wykonała "Niech żyje bal" Maryli Rodowicz.

Mateusz Łopaciuk podczas swojego drugiego występu spektakularnie wykonał kawałek "Przeżyj to sam" Lombardu. I właśnie ten cover zagwarantował mu zwycięstwo! Za wygranie programu otrzymał 100 tysięcy złotych.

750_4178 Fot. foto: materiały prasowe

Po rockowy utwór w finałowym odcinku Śpiewajmy razem. All Together Nowsięgnęła także Patrycja Pałucka, która wykonała numer "Meluzyna", oryginalnie śpiewany przez Małgorzatę Ostrowską, a napisany w 1985 roku przez Krzysztofa Gradowskiego i Andrzeja Korzyńskiego do filmu "Podróże Pana Kleksa". Zdobyła jednak "jedynie" 60 głosów. Z kolei Katarzyna Grzesiek sięgnęła po utwór "Rehab" Amy Winehouse.

Mateusz Łopaciuk - kim jest wygrany show Polsatu?

O tym kim jest Mateusz Łopaciuk z Janowa Podlaskiego pisaliśmy już wcześniej na Antyradio.pl. Zwycięzca pochodzi z Janowa Podlaskiego, na co dzień pracuje jako magazynier. Jak sam o sobie mówi, lubi The Doors i Jimiego Hendrixa, a także parodiować operowy styl śpiewania. Działa lokalnie występując na różnych imprezach w swoim mieście i okolicach, ma już za sobą pierwsze solowe koncerty. 

Justyna Kierzkowska - wydawca portalu Antyradio.pl
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.