"Mom hercklekoty jak na Ramsztajnie". Spodek świętuje 50-lecie billboardami w gwarze śląskiej [ZDJĘCIA]

06.05.2021 15:48
Katowicki Spodek Fot. Tomasz Kawka/East News

Hasła w gwarze śląskiej nawiązują do koncertów Rammsteina i Depeche Mode w Spodku. Tak obiekt świętuje swoje okrągłe urodziny.

Spodek to obiekt z bogatą historią wydarzeń rozrywkowych, sportowych i wystawienniczych. Oddany do użytku w 1971 roku, wpisał się na stałe w krajobraz Katowic i stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon architektury w Polsce. Od 50 lat gości wielkie wydarzenia, koncerty, imprezy sportowe i wystawiennicze. Jak podaje PAP, 8 maja 1971 r. Spodek w Katowicach po raz pierwszy przyjął swoich gości. Dokładnie w 50. urodziny tej legendarnej hali widowiskowo-sportowej zarządca obiektu organizuje Studio Spodek, które przypomni dzieje obiektu. Co więcej stworzono ciekawą akcję z billboardami w mieście, która zaciekawi niejednego fana muzyki oraz gwary śląskiej.

"Mom hercklekoty jak na Ramsztajnie." Spodek świętuje 50-lecie billboardami w gwarze śląskiej [ZDJĘCIA]

W ramach świętowania 50-lecia, wymyślono fajną akcję z billboardami w gwarze śląskiej, które nawiązują do koncertów w Spodku. "A pamiyntosz jak żeś rycała na koncercie Depeszów w Spodku?", "Cni mi się za Tobą, jak za koncertami w Spodku" - takie hasła można przeczytać na ulicach w Katowicach. Zobaczcie, jak prezentują się te billboardy:

Prezes firmy PTWP Event Center, operatora Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach Marcin Stolarz, zapowiedział również Studio Spodek:

8 maja nadawać będziemy online ze Studia Spodek. W rozmowach z architektami, sportowcami, osobami związanymi z obiektem przypomnimy emocje, wspomnienia i przeżycia. Opowiemy także o tym, co ekscytującego przed nami. Wybierzemy się na wirtualny spacer po zakamarkach Spodka i przywołamy najciekawsze wydarzenia. Zapraszamy do wspólnego świętowania urodzin, tak jak obecnie to możliwe - online.

Studio Spodek oglądać będzie można 8 maja br. na Facebooku Spodka oraz stronie www.spodekkatowice.pl od godziny 10. Gospodarzami studia będą dziennikarz Piotr Myszor i Przemek Myszor - muzyk zespołu Myslovitz. Ich pierwszym gościem będzie prezydent Katowic Marcin Krupa

Jak podaje PAP, pierwszą imprezą w Spodku były zorganizowane 8 maja 1971 roku obchody 50. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Do Spodka przybyli wtedy: I sekretarz KC PZPR Edward Gierek, przewodniczący Rady Państwa Józef Cyrankiewicz i premier Piotr Jaroszewicz. Uroczystość uświetniły występy zespołu "Śląsk" oraz Anny German i Ewy Decówny.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.