Spór o nazwę De Mono został rozstrzygnięty po 10 latach

Aleksandra Degórska
31.07.2018 16:55
Spór o nazwę De Mono został rozstrzygnięty po 10 latach Fot. kadr z wideo

Kto ma prawo do używania nazwy zespołu De Mono? W końcu po wielu latach sprawa została rozwiązana.

W 2008 roku rozpoczął się spór między muzykami De Mono. Marek Kościkiewicz po odejściu z zespołu stworzył nową grupę o tej samej nazwie. W tej sytuacji muzycy Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk postanowili wnieść sprawę do sądu, bowiem uważali, że Kościkiewicz nie ma prawa do nazwy De Mono i pozwali go o naruszenie dóbr osobistych.

Sprawa ciągnęła się przez 10 lat i w końcu została zakończona 30 lipca 2018. Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko Kościkiewiczowi, bowiem Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk nie byli w stanie wykazać, że posiadają oni wyłączne prawo do używania nazwy zespołu - nie zawarto w tej sprawie specjalnej umowy, zatem każdy z członków zespołu ma prawo do korzystania z nazwy De Mono.

Spór muzyków De Mono po 10 latach został rozstrzygnięty

Marek Koscikiewicz tak skomentował sprawę:

Piotr Kubiaczyk i Andrzej Krzywy oprócz pozwu przez ponad dekadę stosowali wszystkie chwyty dla osiągnięcia swojego celu, wielokrotnie mnie obrażając, przekręcając fakty a nawet strasząc groźnymi konsekwencjami tych, którzy zapraszali mnie z resztą kolegów pierwotnego składu zespołu na nasze koncerty. Orzeczenie dziś wydane to dla mnie wielka ulga i olbrzymia satysfakcja z wygranej w tym przykrym procesie.

Przeczytajcie cały jego wpis:

Dotychczas istnieją dwa zespoły o nazwie De Mono - w jednym udziela się wokalista Andrzej krzywy i basista Piotr Kubiaczyk, zaś w drugim grają Marek Kościkiewicz i perkusista Dariusz Krupicz.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.