Spotify został oskarżony przez fotografa o nielegalne użycie jego zdjęcia rockowej grupy

Aleksandra Degórska
11.12.2018 15:34
Spotify został oskarżony przez fotografa o nielegalne użycie jego zdjęcia rockowej grupy Fot. shutterstock.com

Fotograf w sądzie toczył spór z zespołem, a teraz postanowił podać do sądu również Spotify.

Amerykański fotograf Neil Zlozower podał do sądu rejonowego Spotify oskarżając serwis o nielegalne użycie jego zdjęcia grupy Motley Crue przed listopadem 2018. Fotografia pojawiła się na profilu grupy na Spotify i według oskarżenia, serwis streamingowy nigdy nie zapłacił fotografowi odpowiedniego wynagrodzenia za używanie tego zdjęcia.

Amerykański fotograf oskarżył Spotify o nielegalne użycie jego zdjęcia

Zlozower twierdzi, że naruszenie jest umyślne i jest on uprawniony do zysków uzyskanych z nielegalnego użycia jego zdjęcia. Fotograf chciałby otrzymać zyski Spotify za nielegalne użycie zdjęcia albo odszkodowanie 150 000 dolarów. Serwis Antyradio.pl napisał do przedstawicieli polskiego Spotify w celu uzyskania komentarza w tej sprawie i czeka na odpowiedź.

Fotograf wcześniej sądził się również z Motley Crue o to samo - nielegalne użycie jego zdjęć na gadżetach promujących trasę koncertową. Zdjęcia Zlozowera pojawiły się niejednokrotnie w magazynach Guitar Player, Kerrang! czy Rolling Stone. Fotografował on wielu znanych artystów, takich jak Dawid Bowie, Tom Waits, The Rolling Stones, Rory Gallagher oraz Bruce Springsteen.

Film Netfliksa o Motley Crue

"The Dirt" to film o Motley Crue nagrany na podstawie książki o tym samym tytule opisującej dzieje kapeli w latach 80. W głównych rolach zobaczymy Iwana Rheona (Mick Mars), Machine Guna Kelly'ego (Tommy Lee), Daniela Webbera (Vince Neil) oraz Douglasa Bootha (Nikki Six). W filmie pojawi się również Tony Cavalero, który zagra Ozzy'ego Osbourne'a.

Vince Neil zdradził, że "The Dirt" ukaże się już 22 marca 2019 roku. Data może jeszcze ulec zmianie, bo na razie nikt poza Neilem nie potwierdził tej informacji. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.