25.09.2018 13:31

Spotify stworzy playlisty w oparciu o nasze DNA

Teraz użytkownicy Spotify będą mogli posłuchać muzyki, która powinna od razu się spodobać.

Spotify zbada nasze DNA
foto: fotolia.com

Brzmi nieprawdopodobnie, ale rzeczywiście doszło do tego, że możemy posłuchać muzyki, która pasuje do naszego kodu genetycznego. Spotify połączył siły z firmą Ancestry badającą DNA mieszkańców USA, którzy chcą poznać swoje drzewo genealogiczne i dowiedzieć się, skąd pochodzą przodkowie i z kim są spokrewnieni.

Spotify stworzy playlisty w oparciu o nasze DNA

Spotify zdaje sobie sprawę, że użytkownicy lubią spersonalizowane playlisty, więc wpadł na pomysł, by stworzyć listy utworów, które będą pasować do naszego kodu genetycznego. Dzięki temu użytkownicy, którzy otrzymali wyniki testu AncestryDNA znajdą na Spotify playlistę odpowiednią do naszego DNA.

Będziemy mogli poznać nowych artystów, których muzyka powinna podobać się naszym przodkom i co za tym idzie również nam samym. DNA Spotify Mix dostaniemy za 99 dolarów netto. Usługa weszła w życie 19 września 2018 i wywołała bardzo skrajne reakcje - jedni czują się inwigilowani, inni natomiast są otwarci na poznawanie nowej muzyki.

foto: fotolia.com

Spotify pozwoli artystom wgrywać bezpośrednio piosenki

Inną nowością na Spotify jest możliwość wgrywania utworów przez niezależnych muzyków bezpośrednio na platformę, bez potrzeby kontaktowania się z wytwórniami. Platforma będzie darmowa dla artystów i Spotify będzie dzielić się zyskiem z muzykami po połowie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Spotify