15.05.2019 14:34

Spotify testuje "Storyline", które działa jak Instagram Stories. Jak z tego korzystać?

Spotify testuje nową funkcję, która umożliwi użytkownikom korzystanie z funkcji "Storyline". Od kiedy to będzie dostępne i na czym będzie polegać?

Stories na Spotify
fot: shutterstock.com

Spotify to obecnie największy serwis, na którym możemy słuchać muzyki i podcastów. Wersja bezpłatna zawiera reklamy, które są emitowane podczas słuchania muzyki. Premium umożliwia użytkownikom korzystanie z medium strumieniowego bez reklam. Spotify używa obecnie 217 milionów użytkowników. Cała firma została stworzona przez Daniela Eka i błyskawicznie zyskała popularność. Teraz serwis planuje wprowadzić nową funkcję.

Storyline na Spotify? Na czym będzie polega i jak z niego korzystać?

Muzyk
Muzyk
Przeczytaj także Spotify usunął muzykę Blood on the Dance Floor, bo wokalista został oskarżony o molestowanie seksualne

Wszystko zapoczątkował Snapchat. Aplikacja z możliwością dodawania "Stories" podbiła serca użytkowników. Później przyszedł czas na Instagrama i Facebooka. Wydawać by się mogło, że już wszystkie serwisy posiadają możliwość dodawania Stories. Okazuje się, że nie i dopiero teraz przyszedł czas na Spotify. Nie chodzi tutaj bowiem o publikowanie historii przez każdego użytkownika, ale o publikowanie historii utworów, które aktualnie odtwarzamy. Zespoły mogą zapoznawać fanów także z tym, co dzieje się za sceną.

Obecnie każdy użytkownik może korzystać z funkcji "Behind the Lyrics", dzięki której poznajemy tło historyczne poszczególnych utworów lub znaczenie niektórych tekstów piosenek. Jednak wszystkie informacje były przygotowane przez Geniusa, a tym razem artyści sami opowiedzą, co było dla nich inspiracją do stworzenia takich piosenek.

Storyline na Spotify: Jak korzystać?

Nowa opcja pojawi się pod ekranem "Teraz odtwarzane". Żeby to odtworzyć, wystarczy przesunąć palcem teść od dołu ku górze. Wszystko jest widoczne pod kartami "Behind the Lyrics". Będzie dostępna opcja przeskakiwania między relacjami.

Zobacz także: >>Czego najczęściej słuchałeś na Spotify?<<

Karolina Woźniak
Tagi: Spotify