24.04.2019 10:21

Spotify usunął muzykę Blood on the Dance Floor, bo wokalista został oskarżony o molestowanie seksualne

Kilkadziesiąt kobiet oskarżyło frontmana kapeli o molestowanie seksualne. Kilka z nich było osobami nieletnimi.

Muzyk
foto: shutterstock.com

Spotify postanowił usunąć z serwisu twórczość grupy Blood on the Dance Floor z powodu oskarżeń skierowanych w stronę frontmana Jesusa Davida Torresa. Wiele kobiet zarzuciło mu molestowanie seksualne. Przedstawiciele Spotify powiedzieli redakcji HuffPost, że twórczość zespołu została zlikwidowana, bowiem grupa naruszyła politykę serwisu.

Spotify usunął muzykę Blood on the Dance Floor, bo wokalista został oskarżony o molestowanie seksualne

W sierpniu 2018 roku 6 kobiet oskarżyło Torresa, który występuje pod pseudonimem Dahvie Vanity, o zmuszanie do seksu oralnego oraz molestowanie. 3 dziewczyny wówczas były nieletnie. Natomiast w grudniu 2018 kolejne kobiety przyznały, że doszło do gwałtów, molestowania i zmuszania do seksu oralnego. Okazuje się, że jeszcze w 2007 roku Torres miał problemy z prawem, bowiem uprawiał seks z 14-latką. Poszkodowana wówczas wycofała oskarżenie.

Michael Jackson
Michael Jackson
Przeczytaj także Radio BBC przestanie grać utwory Michaela Jacksona ze względu na film "Leaving Neverland"

Serwis Antyradio.pl skontaktował się ze Spotify i otrzymał następujące informacje:

"

Spotify nie udziela komentarza w sprawie konkretnych artystów, którzy mogli naruszyć zasady publikacji treści obowiązujące na platformie. Jednocześnie przypominamy, że każdy twórca, który chce umieścić utwory na Spotify, musi przestrzegać polityki dot. zawartości. "

Electro-popowy Blood on the Dance Floor powstał w 2006 roku i wydał w sumie 9 albumów oraz 8 EP-ek. Muzyka kapeli pozostała na Apple Music.

Molestowanie kobiet w przemyśle muzycznym

Gdy oskarżono słynnego hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne aktorek rozpoczęła się fala, którą ciężko zatrzymać. Kolejne kobiety zaczęły się przyznawać, że były wykorzystywane seksualnie przez osoby z branży.

Kobiety związane z australijskim przemysłem muzycznym sprzeciwiają się molestowaniu. Napisały specjalny list
Kobiety związane z australijskim przemysłem muzycznym sprzeciwiają się molestowaniu. Napisały specjalny list
Przeczytaj także Kobiety związane z australijskim przemysłem muzycznym sprzeciwiają się molestowaniu. Napisały specjalny list

Niestety obejmuje to również biznes muzyczny - jednym z przykładów jest Alice Glass, która oskarżyła lidera Crystal Castles o gwałt i znęcanie się. Również Twiggy Ramirez z zespołu Marilyn Manson usłyszał zarzut gwałtu.

Tagi: Rock News Spotify