Spotify z reklamą jak horror. Spot został zakazany w Wielkiej Brytanii, bo może przerazić dzieci

Aleksandra Degórska
18.10.2018 14:15
Spotify z reklamą jak horror. Spot został zakazany w Wielkiej Brytanii, bo może przerazić dzieci Fot. kadr z wideo

Parodia horroru może wywołać niepokój również u starszych widzów. Zobaczcie, jak prezentuje się spot reklamowy Spotify.

Spotify wpadło na pomysł, żeby wraz ze zbliżającym się Halloween stworzyć reklamę, która miała być parodią horroru. Jednak okazało się, że dla niektórych taka forma promocji może być zbyt szokująca. W Wielkiej Brytanii Advertising Standards Authority, organizacja regulująca kwestie związane z reklamami, stwierdziła, że spot Spotify jest zbyt przerażający. W konsekwencji reklama nie jest już emitowana w brytyjskiej telewizji.

Reklama Spotify zbyt straszna dla dzieci w Wielkiej Brytanii

W reklamie widzimy użytkowników Spotify, którzy szczególnie sobie upodobali popularną piosenkę Camili Cabello „Havana”. Ilekroć ktoś słucha tego utworu pojawia się przerażająca lalka bez twarzy. Czyżby twórcy reklamy zainspirowali się popularnym klownem Pennywise? Według Advertising Standards Authority fakt, że rzecz dzieje się w domu i w porze snu może wywoływać u dzieci niepokój i strach.

Sprawdźcie, czy i Was przerazi reklama Spotify:

Spotify wydało w sprawie reklamy specjalne oświadczenie:

Przyjmujemy decyzję ASA i ubolewamy, że reklama mogła zaniepokoić widzów. Spot był stworzony jako ironiczna parodia horroru, miał być zabawny i pokazywać, w jakim stopniu niektóre piosenki są chwytliwe. Jako firma bierzemy odpowiedzialność za reklamę i liczymy się ze wskazówkami ASA odnośnie efektywnego i właściwego ukierunkowywania kampanii reklamowych.

Lista najczęściej odtwarzanych artystów i piosenek na Spotify

Z okazji swoich 10. urodzin Spotify pokazało, jacy artyści byli najpopularniejsi na serwisie streamingowym. Ed Sheeran znajduje się na 1. miejscu w zestawieniu najczęściej streamingowanych utworów przez 10 lat istnienia Spotify. Tuż za nim uplasował się Drake, The Chainsmokers i Post Malone.

Jeżeli zaś chodzi o najczęściej słuchanych artystów to na szczycie znalazł się Drake. Kolejno pojawił się Ed Sheeran, Eminem czy The Weeknd. Coldplay znalazł się na 7. pozycji. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.