02.10.2018 14:32

Spotify zacznie sprawdzać, kto korzysta z kont rodzinnych?

Część użytkowników oferty Premium dla rodziny dostało maile, które spowodowały plotki, że Spotify chce zacząć walczyć z nielegalnym korzystaniem z kont rodzinnych.

Spotify sprawdza konta rodzinne
foto: shutterstock.com

Spotify ma opcję konta rodzinnego - wówczas za 29,99 złotych miesięcznie aż 6 członków rodziny może korzystać z serwisu streamingowego. Dla porównania jedna osoba płaci 19,99 złotych miesięcznie, więc kalkulacja jest dosyć prosta.

Czy zatem kogoś dziwi, że z opcji konta rodzinnego korzystają nie zawsze członkowie rodziny, a np. grupa przyjaciół, żeby zaoszczędzić? Na takie rozwiązania decydują się również często użytkownicy Netfliksa, przy czym platforma nie ma problemu z użytkownikami, którzy korzystają z jednego konta, chociaż nie są ze sobą spokrewnieni.

Spotify chce walczyć z nielegalnym korzystaniem z Premium dla rodziny?

Serwis streamingowy najwidoczniej jednak postanowił zrobić z tym porządek. Jak podają serwisy m.in. Spiegel Online czy Quartx, Spotify wysłał do niektórych użytkowników kont rodzinnych maile z informacją, że muszą potwierdzić adres zamieszkania, w przeciwnym wypadku mogą stracić uprawnienia do używania konta. Czy to oznacza, że Spotify chce walczyć z nielegalnym korzystaniem z kont rodzinnych? Teoretycznie członkowie rodziny powinni mieszkać razem, ale wiadomo, że w praktyce nie zawsze tak się dzieje.

Firma tak skomentowała sprawę:

"

Spotify obecnie testuje ulepszenia w ofercie kont rodzinnych na podstawie małych grup na wybranych rynkach. Zawsze testujemy nasze nowe produkty, ale obecnie nie możemy udzielić informacji na temat tych konkretnych testów. "

Spotify - nowe opcje dla użytkowników

Serwis streamingowy stara się wprowadzać co rusz nowe opcje dla użytkowników. Spotify wpadło na pomysł, żeby stworzyć playlisty w oparciu o nasze DNA. Inną nowością na Spotify jest możliwość wgrywania utworów przez niezależnych muzyków bezpośrednio na platformę, bez potrzeby kontaktowania się z wytwórniami.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Spotify