06.06.2017 15:50

Spotkaj się z autorem polskiej biografii Petera Steele'a

Frontman Type O Negative nadal inspiruje i budzi kontrowersje. O jego życiu oraz twórczości będziecie mogli podyskutować już 10 czerwca 2017 w Krakowie.

Spotkaj się z autorem polskiej biografii Petera Steele'a
foto: Reporter / East News

„Zgniła zieleń. Historia Carnivore i Type O Negative” pióra Macieja Krzywińskiego to ciekawa pozycja dla fanów charyzmatycznego Petera Steele'a i spółki. „Zgniła zieleń” nie jest wyłącznie historią Petera. To historia Type O Negative i pozostałych zespołów Steele’a, Carnivore oraz Fallout, a nawet amatorskich grup powstałych jeszcze w latach siedemdziesiątych. 

Jeżeli chcecie porozmawiać z autorem książki, to już niebawem będzie taka możliwość. W krakowskiej Spółdzielni Ogniwo odbędzie się kolejny #zływieczór w ramach cyklu debat poświęconych muzyce metalowej organizowanych z inicjatywy Krzysztof Wołodźki, dziennikarza i publicysty. Wcześniej odbyła się debata m.in. poświęcona Metallice.

Peter Steele. Życie, śmierć, perwersja będzie debatą w pełni poświęconą frontmanowi Type O Negative. Oprócz wcześniej wspomnianego Macieja Krzywińskiego na wydarzeniu pojawi się dziennikarz Sebastian Rerak, spotkanie zaś poprowadzi Kasia Maleszka. Event odbędzie się 10 czerwca 2017.

Jeżeli jesteście zainteresowani tą debatą to możecie dołączyć do wydarzenia:

Maciej Krzywiński pisze o muzyce od kilkunastu lat. Do tej pory ukazało się kilkaset jego recenzji płyt, książek i koncertów, a także felietonów. Przeprowadził ponadto wywiady z setkami muzyków – od Sasa do Lasa. Począwszy od Tercetu Egzotycznego, poprzez Peję, na Morbid Angel skończywszy.

Współpracował bądź współpracuje, m.in. z Independent.pl, 7G Mega-Sin, Kroniką Miasta Poznania, Metal Hammer Polska oraz Musick Magazine. Na falach Radia Merkury prowadzi autorską audycję muzyczną „Krzywo i nie na temat”. W 2016 roku światło dzienne ujrzała jego książkowa biografia „Faith No More – Królowie życia (i inne nadużycia)”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Type O Negative Peter Steele