15.01.2018 16:14

Sprawdźcie, ile razy Anthony Kiedis powiedział słowo „California”

Kolejne wideo z cyklu „lubię marnować 2 minuty swojego życia na niepotrzebną wiedzę około muzyczną”. Tym razem bohaterami badań są obywatele Kalifornii z wąsatym wokalistą na czele.

Sprawdźcie, ile razy Anthony Kiedis powiedział słowo „California”
foto: Stefan Brending/ Festivalsommer

Można powtarzać, że internet to wspaniałe miejsce, pełne interesujących, czy nawet fascynujących materiałów audiowizualnych. Niestety, tym razem nie jest fascynująco, a jedynie ciekawie, a tym razem tzw. sieć WWW nie czaruje nas swoją olśniewającą stroną, a raczej odstrasza swoją ciemnotą.

A o czym mowa? O wideo, stworzonym przez użytkownika YouTube'a o ksywie michaelm2391, które prezentuje nam wszystkie „Kalifornie”, które na albumach Red Hot Chili Peppers wyśpiewał, wyrapował, czy wykrzyczał wokalista zespołu, Anthony Kiedis. Zatem bez zbędnego przeciągania:

Oczywiście, RHCP jest znane ze swojego lokalnego patriotyzmu, chociażby ze względu na tytuły ich piosenek - „Dani California” czy „Californication”. Nie dziwne więc, że często osobiste teksty Kiedisa nawiązują do „domowego stanu” twórców „Can't Stop”. Na szczęście, słoneczna pogoda nie miała tak strasznego wpływu na często smutną muzykę Red Hotów, bo jak wiemy, nie każdy zespół powinien grać wesoło. 

Co jest lepsze, pomimo negatywnego wydźwięku wielu tekstów wąsatego wokalisty, ten nie stał się cyniczną i wredną „gwiazdą rocka” jak jego niektórzy starsi koledzy po fachu. Chociaż akurat na to, wpływ może mieć jego dobre wychowanie, a nie ilość zer na koncie.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Red Hot Chili Peppers