Sprzedano rancho Neverland Michaela Jacksona. Kto wydał na nie prawie 100 milionów złotych?

28.12.2020 14:23
Michael Jackson w trakcie koncertu Fot. Lehtikuva/EAST NEWS

Według wstępnych raportów, rancho Neveland zostało sprzedane za 22 miliony dolarów. Wiemy też, kto jest nabywcą legendarnej posesji Michaela Jacksona.

Sprzedano ranczo Michaela Jacksona

Jak podaje Wall Street Journal, sprzedano ranczo Neverland, którego właścicielem był Michael Jackson. Szczęśliwym nabywcą nieruchomości jest miliarder Ron Burkle. Licząca przeszło 2700 akrów posesja stoi na terenie Los Olivos w Kalifornii.

Polecamy

Portal podał, że kupno rancza kosztowało Burkle'a 22 miliony dolarów (czyli około 81 milionów złotych). Miliarder jest m.in. większościowym udziałowcem popularnej sieci klubów Soho House, a według WSJ, Burkle był również znanym wspólnikiem Jacksona, który prowadził z nim interesy na przestrzeni wielu lat.

Rzecznik prasowy miliardera wyjaśnił w rozmowie z Wall Street Journal, że Burkle był już od wielu lat chętny na kupienie terenu graniczącego z leżącym niedaleko jeziorem Zaca. Chciał tam stworzyć kolejną odnogę swojego klubu, ale stwierdził, że miejsce jest zbyt ustronne i za drogie na takie inwestycje.

Polecamy

Wszystko zmieniło się na przestrzeni kolejnych lat - wartość rancha zaczęła wręcz pikować. W 2016 roku Neverland było wyceniane na 100 milionów dolarów, ale już rok później wartość wynosiła już 67 milionów. Kolejne spadki mogą być spowodowane premierą dokumentu "Leaving Neverland", który opowiadał o domniemanym molestowaniu nieletnich, którego podobno dopuszczał się Jackson na terenie tytułowej posesji. 

Na terenie samego Neverland znajduje się dom liczący ponad 1100 metrów kwadratowych, prawie 350-metrowy kryty basen, oddzielny budynek z kinem i studiem tanecznym, obora, zoo, pokój strażacki oraz przystanek kolejowy "w stylu Disneya". Kiedyś na terenie nieruchomości był jeszcze park rozrywki, ale ten zamknięto po śmierci Króla Popu. 

Jackson kupił nieruchomość w 1987 roku i był jej właścicielem do swojej śmierci w 2009 roku. Zapłacił za nią 19,5 miliona dolarów. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.