19.01.2016 14:13

Sprzęt muzyczny Gary'ego Moore'a pójdzie pod młotek

Gitary oraz inne przedmioty artysty zostaną wystawiony na aukcje. Co będą mogli nabyć fani muzyka?

Sprzęt muzyczny Gary'ego Moore'a pójdzie pod młotek
foto: Tibban99; CC-BY-3.0

Gitarzysta zmarł na atak serca w 2011 roku i pozostawił po sobie wiele instrumentów, wzmacniaczy czy efektów gitarowych. Teraz jego techniczny Graham Lilley postanowił sprzedać część tych przedmiotów.

Jak sam przyznaje, w kolekcji Moore'a jest jeszcze sporo rzeczy, które nadają się do użytkowania i aż szkoda, by się marnowały:

"

Pozostało dużo sprzętu, który jest stworzony do tego, by na nim grać i ktoś powinien dalej hałasować. Niektóre z tych przedmiotów możliwe, że trafią na internetowe aukcje, więc wszyscy, na przykład fani, będą mogli składać ofertę kupna i zdobyć małą część tego dziedzictwa. "

Współpracownik gitarzysty twierdzi, że instrumenty są wyjątkowe nie tylko przez to, że grał na nich sam mistrz. Moore nabywał wiele używanych rzeczy, więc każdy z nich ma swoją długą, barwną historię:

"

Sprzęt był udokumentowany, gdy używał go Gary. Dowodem na to są fotografie wykonane przez prasę, muzyk wspominał o nich w wywiadach, albumach... Dużo z tych rzeczy Gary kupił z drugiej ręki, więc miały one też swoje życie przed tym, jak trafiły do Moore'a. Teraz powinny rozpocząć nowy żywot. "

Przykładem tego może być '59 Gibson Les Paul, który Gary Moore nabył od muzyka Fleetwood Mac, zaś potem jego właścicielem stał się Kirk Hammett.

Techniczny również pokazał, jak prezentuje się sprzęt muzyczny Moore'a:

Jak na razie nie wiadomo dokładnie, co trafi na sprzedaż, samo katalogowanie sprzętu czy określanie, jakiego instrumentu używał podczas nagrywania konkretnego albumu, zajmie nieco czasu.

Dlatego też aukcji należy spodziewać się za kilka miesięcy:

"

Prawdopodobnie stanie się to w czerwcu, ale nie ma powodu, by przedmioty, które nie wymagają szczegółowego udokumentowania, nie mogły być sprzedawane wcześniej. Będą różne poziomy - bardziej rozchwytywane rzeczy możliwe, że nie będą na każdą kieszeń, ale chcemy dać każdemu sprawiedliwą szansę, by coś sobie sprawić. "

Chcielibyście nabyć sprzęt muzyczny Gary'ego Moore'a?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gary Moore