St. Vincent nagrała cover "Sad but True" na płytę Metalliki. Posłuchaj jej interpretacji hitu z "Czarnego Albumu"

30.06.2021 14:58
St. Vincent gra Metallikę Fot. shutterstock.com

Jak gitarzystka zinterpretowała słynny przebój Metalliki na potrzeby specjalnego wydawnictwa?

Metallica świętuje 30-lecie kultowego czarnego albumu specjalną reedycją oraz albumem „The Metallica Blacklist”, na którym znajdzie się aż 53 coverów utworów z „Black Albumu” w zaskakujących wydaniach. Swoją wersję "Sad but True" udostępniła właśnie St. Vincent.

Polecamy

St. Vincent nagrała cover "Sad but True" na płytę Metalliki. Posłuchaj jej interpretacji hitu

Wśród wielu artystów, którzy wzięli udział w projekcie Metalliki, jest St. Vincent. Gitarzystka wydała już 6 albumów - ostatni "Daddy's Home" ukazał się w maju 2021. Poza płytami solowymi, nagrała album z Davidem Byrne’em czy wystąpiła z żyjącymi członkami Nirvany podczas wprowadzenia zespołu w 2014 do Rock and Rol Hall of Fame.

Artystka niejednokrotnie była określana jako jedna z ciekawszych gwiazd muzyki alternatywnej i zdążyła już sobie wyrobić odpowiednią pozycję na rynku muzycznym. Posłuchajcie zatem, jak brzmi jej wersja "Sad but True":

Ten sam utwór zinterpretował młody rockman Sam Fender:

Premiera „The Black Album” w zremasterowanej wersji oraz „The Metallica Blacklist” odbędzie się 10 września (fizyczne i cyfrowe wydanie „The Black Album” oraz cyfrowe wydanie „The Metallica Blacklist”). Fizyczna wersja „Blacklist” trafi do sprzedaży 1 października.

„The Metallica Blacklist” będzie dostępna w formatach 4CD, 7LP i cyfrowym. Wszystkie zyski ze sprzedaży zasilą w podziale po połowie: organizację wybraną przez artystę coverującego oraz fundację All Within My Hands, założoną przez zespół w 2017 roku.

Polecamy

„The Black Album” to zdecydowanie największy sukces komercyjny Metalliki. Po premierze w 1991 album zapewnił grupie #1 w co najmniej 10 krajach. Single „Enter Sandman”, „The Unforgiven”, „Nothing Else Matters”, „Wherever I May Roam” oraz „Sad But True” rozbrzmiewały w każdej stacji radiowej i telewizyjnej. W ciągu 30 ostatnich lat nie było wydawnictwa w tym gatunku, które pobiłoby rekordy sprzedaży czarnego albumu.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.