05.04.2018 12:03

St. Vincent skrytykowała pozerów, którzy noszą koszulki Metalliki. Co na to zespół?

Jeśli nie znasz repertuaru Metalliki nie powinieneś nosić T-shirtów z logo kapeli - tak uważa wokalistka.

St. Vincent wypowiedziała się o koszulkach Metalliki
foto: Paul A.Hebert/Press Line/Splash /EAST NEWS; EDMOND SADAKA EDMOND/SIPA/EAST NEWS

Moda spowodowała, że osoby, które nie mają wiele wspólnego z rockowym światem zaczęły sięgać po koszulki z logo takich kapel, jak Nirvana czy Metallica. Doszło nawet do tego, że Kylie i Kendall Jenner wypuściły linię T-shirtów, na których pojawiły się twarze kobiet obok wizerunków legend rocka, np. Ozzy'ego Osbourne'a czy okładek płyt Metalliki. Co zadziwiające siostry użyły tych zdjęć bez zgody autorów.

Łatwo się domyślić, że James Hetfield nie był zadowolony z takiego stanu rzeczy, chociaż sam osobiście nie widzi niczego złego, gdy ludzie zakładają koszulki z Metallicą nawet, gdy nie są fanami zespołu.

Koszulki Metalliki coraz popularniejsze

Do dyskusji dołączyła St. Vincent. Gitarzystka przejęła się faktem, że większość osób chodzących w T-shirtach z Metallicą tak naprawdę nie ma wiele wspólnego z grupą:

"

Chciałabym być naiwniakiem, który widząc modnie ubranego dzieciaka w vintage'owej koszulce Metalliki, wierzy, że ten zna chociaż jeden utwór z „Ride the Lightning”. "

Co ciekawe sama Metallica podchodzi do tej sytuacji z dużym dystansem i tak odpowiedziała na wpis St.Vincent:

"

Daj im spokój, jeśli nie znają tekstu „Escape”: "

Jeszcze w 2015 James Hetfield na swojej liście najważniejszych rzeczy w tym roku napisał m.in. to, że Justin Bieber pokazał się w T-shircie z Metallicą. Jak więc widać muzycy są wyrozumiali i nie zamierzają walczyć z modą.

Metallica w Polsce 2018

Zespół rozpoczął tournée promujące album „Hardwired… To Self-Destruct” dwoma koncertami w Amsterdamie 4 i 6 września 2017. Metallica wystąpi 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie. Supportem będzie norweski zespół Kvelertak.

Koszulki polo męskie

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele