11.06.2018 13:06

St. Vincent zagrała fragmenty utworów Pantery i Toola

Gitarzystka St. Vincent kolejny raz pokazała, że ma słabość do metalowej muzyki.

St. Vincent
foto: Los Angeles Times / Polaris/East News

St. Vincent rozpoczęła swoją karierę z gitarą w The Polyphonic Spree. Jako solowa artystka wydała już 5 albumów - ostatni ukazał się „Masseduction” i wskoczył na 12. pozycję listy Billboardu. Artystka niejednokrotnie była określana jako jedna z ciekawszych gwiazd muzyki alternatywnej i zdążyła już sobie wyrobić odpowiednią pozycję na rynku muzycznym. 

Gitarzystka raczej nie kojarzy się z metalowym repertuarem, ale okazuje się, że takie brzmienia nie są wcale jej obce. Ostatnio skomentowała fakt, że sporo osób zakłada koszulki z Metallicą nawet nie znając zespołu, co mocno irytuje gitarzystkę.

St. Vincent zagrała utwory pantery i Toola

Podczas wywiadu z BBC Radio 6 Music piosenkarka została zapytana, które znane riffy chciałaby sama stworzyć. Gitarzystka zagrała zatem Cowboys From Hell grupy Pantera, który pochodzi z 1990 roku. St. Vincert zagrała również fragment piosenki Toola „46 & 2”.

Tool - kiedy nowa płyta

Gdy słyszy się kolejny cover grupy Tool człowiek zastanawia się oczywiście, co dalej z nowym albumem. Jeszcze na początku marca 2018 Adam Jones ogłosił, że Tool wchodzi do studia, by nagrywać swój piąty studyjny krążek. Natomiast Danny Carey zapowiadał, że płyta ukaże się przed majem 2018, ale jak na razie nie dostaliśmy jeszcze płyty.

Na otarcie łez możemy wybrać się na koncert innego zespołu Maynarda Jamesa Keenana. A Perfect Circle zagra 15 grudnia 2018 w TAURON Arena Kraków.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News