Stan Borys stracił wzrok. Artysta przeszedł poważną operację
Natalia Hluzow
27.10.2020 14:36
Stan Borys stracił wzrok. Artysta przeszedł poważną operację Fot. . Wojciech Olkusnik/East News

Stan Borys ma poważne problemy ze zdrowiem. Po udarze, który przeszedł w 2019 roku, jego stan wciąż nie jest dobry. Muzyk nie traci jednak woli walki: "Ostatnie dwa lata nie są dla mnie łatwe, ale ja się nie dam!".

Stan Borys w lutym 2019 trafił do szpitala z podejrzeniem udaru niedokrwiennego mózgu. Muzyk przebywał na oddziale intensywnej terapii aż 5 dni, podczas których lekarze walczyli o jego życie. W konsekwencji został częściowo sparaliżowany, miał też zaburzenia głębokiego czucia, równowagi oraz pola widzenia. 79-letni artysta poddał się długotrwałej rehabilitacji, ta jednak nie polepszyła stanu jego wzroku. Ostatecznie zmuszony był poddać się poważnej operacji, po której zupełnie przestał widzieć. Lekarze twierdzą jednak, że to przejściowe i artysta odzyska wzrok.

Przeczytaj także

Stan Borys stracił wzrok, ale nie traci woli walki

O stanie zdrowia artysty poinformowała jego partnerka i menadżerka, Anna Maleady. W rozmowie z "Super Expressem" powiedziała:

Stan widział coraz gorzej i potrzebna była natychmiastowa operacja. Nie mogliśmy z nią czekać i zrobić jej w Polsce, bo z powodu pandemii nie wiadomo, kiedy wrócimy do kraju.

Operacja okazała się być skomplikowana i doprowadziła do całkowitej utraty wzroku przez artystę. Lekarze zapewniają, że Stan Borys będzie znów widział, jednak obecna sytuacja jest bardzo stresująca zarówno dla niego, jak i jego partnerki.

Stan Borys wierzy, że znów zobaczy fanów

Para przebywa obecnie w USA, gdzie utknęli w związku z pandemią koronawirusaOboje nie tracą jednak pogody ducha i wierzą, że Stan Borys szybko odzyska wzrok. Jak stwierdziła Maleady:

Mimo piętrzących się problemów zdrowotnych, Stan nie traci woli walki.

Potwierdzają to słowa samego muzyka, który opisał swój aktualny stan w następujących słowach:

Ostatnie dwa lata nie są dla mnie łatwe, ale ja się nie dam! Czekam na efekty operacji oczu i jestem pewien, że niedługo wszystkich was wyraźnie zobaczę. A przede wszystkim moją ukochaną, najpiękniejszą Anię.

Stan Borys urodził się w 1941 roku w Załężu. Swoją karierę muzyczną rozpoczynał w latach 50. W roku 1965 wraz Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską założył legendarny dziś zespół Blackout. Był też członkiem grupy Bizony, a pod koniec lat 60. rozpoczął solową karierę. Jego najbardziej znane przeboje to m.in.: "Jaskółka uwięziona", "Anna" czy "Chmurami zatańczy sen".

Przeczytaj także
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.