07.02.2019 15:46

Stan Borys trafił do szpitala przez smog? Muzyk odwołał koncerty

6 lutego partnerka Stana Borysa potwierdziła, że muzyk w ciężkim stanie trafił do szpitala. Okazuje się, że przyczyną jego stanu może być smog.

Stan Borys
foto: Lukasz Kalinowski/East News

Stan Borys od kilku dni skarżył się na złe samopoczucie. Jak podał "Super Express", gdy był w odwiedzinach u znajomych zdecydował się na wezwanie karetki, ponieważ ból głowy niebezpiecznie się nasilił. 77-letni muzyk trafił do szpitala w ciężkim stanie, gdzie podejrzewano u niego udar. 

Ozzy i Sharon Osbourne
Ozzy i Sharon Osbourne
Przeczytaj także Ozzy Osbourne znowu trafił do szpitala

Stan Borys trafił do szpitala przez smog?

Jak podaje portal Wirtualna Polska, który skontaktował się z Anią Maleady, partnerką Stana Borysa, przyczyną dolegliwości muzyka było niedotlenienie mózgu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że spowodowały je zbyt duże zanieczyszczenia powietrza. Kobieta podkreśla jednak, że stan artysty jest stabilny.

"

Cały czas mówił, że to wina smogu, a tego w Warszawie nie brakuje. Nawet lekarze powiedzieli mi, że jest coraz więcej przypadków zawałów przez smog. Brak świeżego powietrza zatrważa. Zanieczyszczenie powietrza jest ogromne i niesie za sobą tragiczne skutki. "

Partnerka Stana przyleciała do Polski z Nowego Jorku, gdzie para posiada drugi dom. Muzyk przebywał na oddziale intensywnej terapii aż pięć dni, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Chociaż muzyk czuje się już lepiej, sytuacja zmusiła go do odwołania koncertów, o czym poinformowała WP, Ania.

"

Stan miał zaplanowanych 13 koncertów, które natychmiast musiałam odwołać. Występy zaplanowane były dla publiczności w USA i Kanadzie. Dosłownie dzień przed jego wylotem zabrała go karetka. Na szczęście nie wsiadł do samolotu, bo to mogłoby skończyć się tragicznie. "

Sprawdź: >>Stan Borys trafił w ciężkim stanie do szpitala<< 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Stan Borys