06.02.2019 09:56

Stan Borys trafił w ciężkim stanie do szpitala

Muzyk od kilku dni skarżył się na złe samopoczucie. Co dolega Stanowi Borysowi?

Stan Borys
foto: EAST NEWS

77-letni muzyk trafił do szpitala. "Super Express" podaje, że muzyk w ostatnim czasie skarżył się na bóle głowy i na początku lutego 2019 jego stan się pogorszył. Gdy był u znajomych czuł się na tyle źle, że postanowiono wezwać karetkę i zawieść go do szpitala.

Stan Borys trafił w ciężkim stanie do szpitala

Z powodu takiej sytuacji do Polski przyjechała z Nowego Jorku partnera Stana Borysa - Ania Maleady. Kobieta udzieliła krótkiego wywiadu dla "Super Expressu" i wyznała, że lekarze podejrzewają u muzyka udar:

"

Mam nadzieję, że najgorsze już za nami. Walczyliśmy o jego życie, a teraz walczymy o zdrowie. Dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa i myśli "

Jak na razie nie wiadomo, w jakim stanie jest Stan Borys i co mu dolega. Na profilu wokalisty na Facebooku pojawiły się komentarze fanów, którzy życzą mu powrotu do zdrowia. Trzymamy kciuki, żeby wokalista szybko wrócił do formy.

Stan Borys urodził się w 1941 roku w Załężu. Był współzałożycielem grupy Blackout, w której udzielał się również Tomasz Nalepa. W 1969 roku zdecydował się na karierę solową i wydał swój pierwszy krążek. W latach 1975–2004 wyjechał za granicę, mieszkał w Chicago, następnie w Toronto oraz Las Vegas. Wrócił do Polski w 2014 roku.

Cover słynnej piosenki "Jaskółka uwięziona" pojawił się w "Legendach polskich" Tomasza Bagińskiego.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Stan Borys