„Star Wars” od twórców „LEGO: Przygoda”

Robert Skowronski
08.07.2015 11:05
„Star Wars” od twórców „LEGO: Przygoda” Fot. East News

Zapowiedziano kolejny spin-off międzygalaktycznego uniwersum wykreowanego przez George'a Lucasa. Jego bohaterem będzie pilot Sokoła Millenium, Han Solo.

Phil Lord i Chris Miller to duet reżyserski, którego dzieła to wypełnione najwyższych lotów humorem, pełne popkulturowych odniesień filmy. Panowie odpowiadają za takie animacje, jak: „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” i „LEGO: Przygoda”, a także za dwuczęściową fabularną serię „Jump Street”.

Fabuła ma się skoncentrować na przygodach młodego Hana Solo. Nie są jeszcze znane szczegóły scenariusza, nad którym pracują Lawrence Kasdan i Jon Kasdan. Pierwszy z panów był zresztą scenarzystą części V i VI „Gwiezdnych Wojen”, pracował również nad tekstem części VII, która wejdzie do kin w grudniu 2015 roku. Ukończenie obrazu o perypetiach młodego Hana Solo planowane jest na maj 2018 roku.

Lord i Miller mają świadomość tego, że biorą na siebie dużą odpowiedzialność tworząc dzieło osadzone w świecie uwielbianym przez miliony widzów:

Obiecujemy wziąć na siebie to ryzyko i dać publice świeże doświadczenie. Przyrzekamy także samym sobie być wiernymi przewodnikami dla tych postaci, które tyle dla nas znaczą. Spełnia się nasze marzenie o zrobieniu filmu z jednym z największych bohaterów wszechczasów na licencji, w której byliśmy zakochani od czasów, których już nawet nie pamiętamy.

Angaż pary twórców wywołał niemałe zamieszanie w filmowym światku, zwłaszcza, że panowie swoim kolejnym wspólnym filmem mieli uczynić kontynuację „LEGO”. Duetowi powierzono również wyreżyserowanie kinowej wersji „Flasha”, a także stworzenie animowanego „Spider-Mana”. Zapełniony po brzegi grafik będzie musiał ulec zmianom.

Pierwszy spin-off „Gwiezdnych Wojen” ma trafić na ekrany 16 grudnia 2016 roku pod tytułem „Star Wars: Rogue One”. Dzieło ma opowiadać o grupy rebeliantów. Lucasfilm i Disney potwierdziły, że w filmie wystąpi Felicity Jones, która była m.in. nominowana w kategorii „najlepsza aktorka pierwszoplanowa” za film „Teoria wszystkiego”.

Projekt Lorda i Millera wyparł jednocześnie drugi ze spin-offów, który miał się koncentrować na postaci Boba Fetta. Reżyserem widowiska miał być Josh Trank.

Gotowi na przelot z Hanem Solo po międzygalaktycznych przestworzach w filmie Lorda i Millera?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.