15.02.2019 12:12

Staruszka, która przeżyła Holocaust, zwalcza faszyzm deathmetalem

Inge Ginsberg ocalała z Holocaustu i postanowiła opowiedzieć światu swoją historię. Wybrała do tego muzykę metalową.

Deathmetalowa babcia
foto: kadr z wideo/The Atlantic

97-letnia Inge Ginsberg wyszła cało z Holocaustu. Postanowiła znaleźć sposób, dzięki któremu ludzie będą chcieli wysłuchać jej historii. Wybrała do tego muzykę, jednak nie taką, której można było się spodziewać po uprzejmej staruszce. W sercu Inge gra metal i to właśnie w metalowym repertuarze pokazała się między innymi w szwajcarskim "Mam Talent", wprawiając jury w osłupienie.

The Voice Of Poland
The Voice Of Poland
Przeczytaj także 10 najlepszych rockowych występów w The Voice of Poland

Deathmetalowa babcia w szwajcarskim "Mam Talent"

Ginsberg wykrzykuje w swoich utworach ważne przesłania. Zwraca uwagę na środowisko i zachęca do jego ratowania, a przede wszystkim podkreśla, jak ważna jest walka z faszyzmem, którego skutki odczuła na sobie. Deathmetalowej babci może nieco brakuje talentu, jednak nadrabia odwagą i zapałem. Podkreśla, że nie chce być uciszana przez społeczeństwo zdominowane przez młodzież, bo ma wiele do powiedzenia.

Jak czytamy na theatlantic.com, kobieta pochodzie z Wiednia i była żydowskim szpiegiem podczas II wojny światowej. Pod groźbą zesłania do obozu koncentracyjnego uciekła do Szwajcarii, gdzie wraz z mężem trafiła do obozu dla uchodźców. Po wojnie para emigrowała do Ameryki, żeby zacząć nowe życie.

Zobacz też: >>Śpiewaczka operowa zaskoczyła wykonaniem utworu AC/DC<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele