Stary skład Guns N’ Roses jeszcze powróci?

Mateusz Boronczyk
01.09.2015 13:33
Stary skład Guns N’ Roses jeszcze powróci? Fot. materiały prasowe

Od momentu, gdy Slash wyjawił informacje, że pogodził się z Axlem Rosem, fani z całego świata liczyli na powrót „starego” Guns N’ Roses. Pojawiła się również plotka, że zespół w „dawnym składzie” ma zagrać w 2016 roku koncert. Wszelkie nadzieje rozwiał jednak pewien australijski promotor.

AJ Maddah jest australijskim promotorem koncertowym, twórcą m.in jednego z największych australijskich festiwali muzycznych Soundwave, na którego deskach grały już takie gwiazdy jak Faith No More czy Metallica. Organizator skomentował plotki, jakoby w 2016 roku, na Soundwave ma pojawić się Guns N’ Roses w oryginalnym składzie. 

Miło było przez kilka dni snuć te nadzieje wraz z fanami, ale to się nie wydarzy. Pewnie, liczę na to, że zespół ponownie zbierze się razem, ponieważ już dawno nie było i pewnie nie będzie tak potężnej rock’n’rollowej siły jak Guns N’ Roses w starym składzie. Jeśli miałoby do tego dojść, wydaje mi się, że zabrałoby to więcej niż pół roku, żeby kapela była gotowa w trasę. Co więcej, uważam, że żeby ściągnąć ich wszystkich ponownie do jednej sali prób, potrzeba by było stu prawników, którzy staraliby się pół roku. Ale, jeśli przez jakiś magiczny cud to by się wydarzyło, rzuciłbym wszystko, żeby być w to zaangażowany. Później oczywiście przestałbym być promotorem. Po takim wydarzeniu nie miałbym gdzie iść! 

Plotki zaczęły się pojawiać w sierpniu 2015 roku. Właściciel rockowego pubu Cherry Bar w Melbourne, James Young powiedział wtedy w jednym z wywiadów, że Guns N’ Roses w oryginalnym składzie ma wystąpić na jednym z dużych australijskich festiwali.

Słyszałem ostatnio niesamowitą plotkę od bardzo dobrze poinformowanej osoby w australijskim środowisku muzycznym, która powiedziała mi nazwę headlinera na przyszłoroczny Soundwave. Na razie wiem, że ta tajemnicza kapela miała by pojawić się i ocalić festiwal. Jaki to miałby być megazespół? Słyszałem „fantazje”, że to może być Steven Adler, Izzy Stradlin, Duff McKagan, Slash i Axl Rose, czyli reformacja oryginalnego składu z czasu „Appetite for Destruction”. Jesteś w stanie w to uwierzyć? To totalnie niesamowite. Nie spałem kilka nocy fantazjując o tym koncercie.

Wywiad zbiegł się z tym, jak Slash poinformował, że wreszcie, po latach pogodził się z Axlem Rosem. Gitarzysta jakiś czas temu powiedział, że jeśli reszta składu chciała by powrócić, byłoby to „dobra zabawa”.

W 2015 roku Guns N' Roses nie zagrał żadnego koncertu, ale zobaczcie w jakiej formie rok temu trzymał się Axl Rose. 

A Wy chcielibyście powrotu oryginalnego składu Gunsów?

Mateusz Boronczyk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.