03.12.2015 12:04

Stary skład Guns N’ Roses powróci dopiero w 2017?

Dzień bez nowych plotek z obozu Guns N’ Roses dniem straconym. Reaktywacja oryginalnego (przynajmniej w części) składu jest już niemalże pewna. Pozostaje tylko pytanie: kiedy?

Stary skład Guns N’ Roses powróci dopiero w 2017?
foto: Andres Fernando Allain, CC-BY-3.0

Na powrót grupy Axla Rose'a ze Slashem i Duffem McKaganem wskazuje już tyle poszlak, że ciężko je zignorować. Zespół sprzedaje w oficjalnym sklepiku gadżety związane z „Appetite For Destruction”, również w zapowiedzianym oficjalnym jędnorękim bandycie grupy, Guns N’ Roses reprezentuje właśnie tych trzech muzyków.

Co z ewentualnym powrotem Izzy'ego Stradlina i Stevena Adlera? Na ten temat nic nowego nie wiadomo, możemy jednak tym razem porozważać na temat tego, kiedy mogłoby dojść do ewentualnego powrotu.

Według niedawnych doniesień Consequence of Sound zespół prowadził już zaawansowane negocjacje odnośnie występu na festiwalu Coachella w 2016 roku. Teraz do tych doniesień swoje trzy grosze wtrącił magazyn Loaded, dodając dwa brytyjskie festiwale: Isle of Wight oraz Download. Miałoby to jednak nastąpić dopiero w 2017 roku. Inne festiwale mogą nie wchodzić w grę...

Loaded zdementował niedawne plotki o występie Gunsów na Glastonbury. Źródło magazynu przekazało bez ogródek:

"

Prawda jest taka, że Glastonbury nie oferuje takich kwot, aby Guns N’ Roses w ogóle brał ten festiwal pod uwagę. Poza tym jego pomysłodawca, Michael Eavis, rzadko godzi się na hardrockowe występy. "

Festiwale w Reading i Leeds również mogą być niechętne na współpracę po tym, jak w 2010 roku grupa spóźniła się na swój koncert ponad godzinę. Ku niezadowoleniu tłumu fanów, występ trzeba było drastycznie skrócić. A tego typu zachowania to przecież w przypadku Axla Rose'a codzienność.

Być może zanim dojdzie do wielkiej reaktywacji w 2017 roku, Guns N’ Roses zagra w 2016 roku trasę koncertową z członkami ostatnich składów. Axl Rose chciałby w ten sposób udowodnić im swój szacunek. Nie wiadomo jednak, o jakich muzyków mogłoby konkretnie chodzić. Obecnych - jak Richard Fortus i Dizzy Reed - czy może do składu wróciłby np. Robin Finck? DJ Ashba i Bumblefoot opuścili szeregi zespołu na tyle niedawno, że chyba nie ma co oczekiwać tak szybkiego powrotu.

Opóźnienie reaktywacji Gunsów miałoby sens w obliczu jeszcze jednego faktu. Slash zdradził w wywiadzie dla Antyradia.pl, że w przyszłym roku ukaże się jego kolejny album.

Myślicie, że klasyczny skład Guns N’ Roses powróci dopiero w 2017 roku?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Guns N Roses