22.08.2017 11:28

Steve Harris przerobi swój dom na hotel dla fanów Iron Maiden?

Basista zastanawia się, co zrobić ze swoim domem w Anglii. Rozważa stworzenie w nim hotelu, który byłby rajem dla wszystkich miłośników heavy metalu.

Steve Harris przerobi swój dom na hotel dla fanów Iron Maiden?
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Miejsca publiczne dedykowane fanom rocka cieszą się ogromną popularnością. Na całym świecie powstają bary, puby, restauracje i hotele w klimacie różnych zespołów, w których ich sympatycy mogą poczuć się jak w domu. W USA działa na przykład… bar dla fanów Gwar. Kultowymi miejscówkami dla miłośników rocka stają się też lokale, którymi właścicielami są gwiazdy – w Gdańsku działa pub Nergala. Być może już niedługo wyjątkowe miejsce zyskają fani Iron Maiden.

Lider zespołu, Steve Harris ma problem ze znalezieniem nabywcy na swoją posiadłość w Essex w Wielkiej Brytanii. W 2012 roku wystawił ją na sprzedaż za zaporową kwotę 6,75 miliona funtów, ale brakło na nią chętnych. Muzyk przyznał, że cena była żartem i postanowił ją znacznie obniżyć, do 3,95 miliona. Harris tłumaczy:

"

To było szalone, ponieważ kiedy pierwszy raz wystawiłem dom na sprzedaż, nie byłem pewny, czy naprawdę chcę go sprzedać. Byłem za granicą i pomyślałem: „No dobrze, nie wiem, czy naprawdę chcę zamieszkać za granicą”, więc ustawiłem głupią cenę i pomyślałem, że jeśli ktoś chce zapłacić za to takie głupie pieniądze, to proszę bardzo. Ale potem opuściłem cenę. Teraz to naprawdę rozsądna cena. "

Jeśli na nieruchomość nadal nie znajdzie się nabywca, basista może otworzyć tam hotel dla fanów Iron Maiden.

"

W idealnym świecie przerobiłbym go na hotel, do którego przybywaliby fani Iron Maiden. Miałem mały bar w Portugalii – nazywał się Eddie’s Bar – który już nie działa, został zamknięty kilka lat temu. Ale ludzie przyjeżdżali z całego świata tylko do tego małego baru, więc myślę, że przyjeżdżaliby też do mojego domu. Nagraliśmy tu, w studiu, kilka albumów, w tym „Fear Of The Dark” i jest tu mnóstwo pamiątek. Więc… Nie wiem. To mógłby być fajny pomysł. To znaczy, że ja też mógłbym tu zostać, co byłoby super. To byłby dla mnie naprawdę idealny świat. "

Ciekawe, czy jednymi z pierwszych gości takiego hotelu byliby James Hetfield i Lars Ulrich. Muzycy Metalliki niedawno zadeklarowali się jako psychofani Steve’a Harrisa.

Chcielibyście spędzić noc w hotelu Steve'a Harrisa?

Maciej Koprowicz
Tagi: Iron Maiden Duperele Steve Harris