Steve Harris wywinął orła na koncercie Iron Maiden

Jakub Gańko
30.03.2016 13:53
Steve Harris wywinął orła na koncercie Iron Maiden Fot. adels, CC BY 2.0

Co chciał zrobić na scenie Steve Harris w trakcie koncertu w Brazylii? Tego nie wiemy, ale chyba odrobinę mu nie wyszło...

Obecna trasa Iron Maiden z pewnością obfituje w wiele sukcesów: 35 koncertów, w tym pierwsze w historii występy w Chinach czy na Litwie. Do tego zespół jest wyraźnie w formie, co pokazywały już pierwsze nagrania. Nie brakuje jednak przykrych informacji: wpierw Ed Force One miał poważną kolizję na lotnisku w Chile, teraz Steve Harris... wywalił się na scenie.

Do incydentu doszło na terenie Arena Castelão w brazylijskiej Fortalezie. Lider Iron Maiden najwyraźniej chciał się popisać w trakcie utworu „Speed Of Light” tytułową prędkością światła, jednak w pojedynku z grawitacją udaje się zwyciężyć nielicznym. Harris nie dokonał tego czynu, ale na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń i jak pokazuje poniższe wideo, nawet nie przerwał swojej gry.

Czyżby forma już nie ta co dawniej? Warto zwrócić uwagę, że Steve Harris skończył w marcu 2016 roku równe 60 lat. Jednak jak na taki wiek, w dalszym ciągu daje z siebie wszystko na scenie i wielu młodszych wykonawców mogłoby mu pozazdrościć umiejętności. Szczególnie że tego typu sytuacje zdarzały mu się już lata temu - oto archiwalne nagranie, w którym pomocy udzielił mu sam Bruce Dickinson:

A może po prostu powinniśmy pogodzić się z faktem, że tarzanie się po scenie jest w Iron Maiden czymś najnormalniejszym pod słońcem? Jeśli bowiem przeczeszemy uważnie archiwa rejestracji koncertowych zespołu, znajdziemy również wspomnianego Dickinsona, który zaliczył wpadkę tego typu w jeszcze bardziej spektakularnym wydaniu niż Harris...

Miejmy nadzieję, że na zbliżającym się wielkimi krokami polskim występie żaden z muzyków Iron Maiden nie będzie miał już takich przygód. Przypominamy, że Żelazna Dziewica wystąpi we Wrocławiu 3 lipca 2016 roku. Gościem specjalnym występu będzie Anthrax, który obecnie jest w trasie z zespołem po Ameryce Południowej.

Takie upadki to w świecie rocka i metalu żadna hańba, co pokazali już najwięksi. Jeśli chcecie popatrzeć na inne „upadki sceniczne”, polecamy nasze zestawienie, w którym wywinęli orła m.in. Jason Newsted i Bono.

Byliście kiedyś świadkami podobnego zdarzenia na koncercie?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.