30.03.2016 13:53

Steve Harris wywinął orła na koncercie Iron Maiden

Co chciał zrobić na scenie Steve Harris w trakcie koncertu w Brazylii? Tego nie wiemy, ale chyba odrobinę mu nie wyszło...

Steve Harris wywinął orła na koncercie Iron Maiden
foto: adels, CC BY 2.0

Obecna trasa Iron Maiden z pewnością obfituje w wiele sukcesów: 35 koncertów, w tym pierwsze w historii występy w Chinach czy na Litwie. Do tego zespół jest wyraźnie w formie, co pokazywały już pierwsze nagrania. Nie brakuje jednak przykrych informacji: wpierw Ed Force One miał poważną kolizję na lotnisku w Chile, teraz Steve Harris... wywalił się na scenie.

Do incydentu doszło na terenie Arena Castelão w brazylijskiej Fortalezie. Lider Iron Maiden najwyraźniej chciał się popisać w trakcie utworu „Speed Of Light” tytułową prędkością światła, jednak w pojedynku z grawitacją udaje się zwyciężyć nielicznym. Harris nie dokonał tego czynu, ale na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń i jak pokazuje poniższe wideo, nawet nie przerwał swojej gry.

Czyżby forma już nie ta co dawniej? Warto zwrócić uwagę, że Steve Harris skończył w marcu 2016 roku równe 60 lat. Jednak jak na taki wiek, w dalszym ciągu daje z siebie wszystko na scenie i wielu młodszych wykonawców mogłoby mu pozazdrościć umiejętności. Szczególnie że tego typu sytuacje zdarzały mu się już lata temu - oto archiwalne nagranie, w którym pomocy udzielił mu sam Bruce Dickinson:

A może po prostu powinniśmy pogodzić się z faktem, że tarzanie się po scenie jest w Iron Maiden czymś najnormalniejszym pod słońcem? Jeśli bowiem przeczeszemy uważnie archiwa rejestracji koncertowych zespołu, znajdziemy również wspomnianego Dickinsona, który zaliczył wpadkę tego typu w jeszcze bardziej spektakularnym wydaniu niż Harris...

Miejmy nadzieję, że na zbliżającym się wielkimi krokami polskim występie żaden z muzyków Iron Maiden nie będzie miał już takich przygód. Przypominamy, że Żelazna Dziewica wystąpi we Wrocławiu 3 lipca 2016 roku. Gościem specjalnym występu będzie Anthrax, który obecnie jest w trasie z zespołem po Ameryce Południowej.

Takie upadki to w świecie rocka i metalu żadna hańba, co pokazali już najwięksi. Jeśli chcecie popatrzeć na inne „upadki sceniczne”, polecamy nasze zestawienie, w którym wywinęli orła m.in. Jason Newsted i Bono.

Byliście kiedyś świadkami podobnego zdarzenia na koncercie?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Iron Maiden Steve Harris