12.07.2019 15:47

Steve Harris z Iron Maiden twierdzi, że zespół nie zasłużył na Grammy

W jednym z ostatnich wywiadów, basista Iron Maiden Steve Harris stwierdził, że jego zespół nie zasłużył na Grammy za "El Dorado".

Iron Maiden
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Iron Maiden to jedna z najpopularniejszych grup heavymetalowych na świecie. Przez ponad 40-letnią karierę muzycy dorobili się szeregu hitów, milionów fanów i bogatej dyskografii. Zespołowi nie brakuje także nagród za liczne dokonania, wśród nich statuetki Grammy.

Iron Maiden: Steve Harris twierdzi, że zespół nie zasłużył na Grammy

W 2011 roku Iron Maiden otrzymało nagrodę Grammy w kategorii "Najlepszy występ metalowy" za utwór "El Dorado" z płyty "The Final Frontier". To pierwsza i ostatnia jak na razie wygrana grupy po dwóch wcześniejszych nominacjach za "Fear of the Dark" i "The Wicker Man".

Ion Fury
Ion Fury
Przeczytaj także Ion Maiden to teraz Ion Fury. Iron Maiden wystraszył 3D Realms

W jednym z ostatnich wywiadów basista formacji, Steve Harris przyznał, że wydaje mu się, że utwór nie zasłużył na takie wyróżnienie. W rozmowie z Miami New Times stwierdził:

"

Szczerze mówiąc, uważam, że piosenka, za którą dostaliśmy nagrodę nie należy do naszych najlepszych. Nie wydaje mi się, żebyśmy zasłużyli na to wyróżnienie. Jeśli już to poprzednimi nominacjami. Dla mnie to było trochę dziwne. "

Zobacz też: Bruce Dickinson zdradził, kto zainspirował Iron Maiden do posiadania prywatnego samolotu 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Iron Maiden Steve Harris