02.10.2015 12:01

Steve Vai sprzedał dom i studio nagraniowe

Nagrywali tu najwięksi, m.in. Ozzy Osbourne, Eddie Van Halen, czy Slash. Dom i studio nagraniowe Steve'a Vaia poszły pod młotek.

Steve Vai sprzedał dom i studio nagraniowe
foto: REPORTER/East News; Mothershipstudio.com

Znalazły już nawet swojego nabywcę, który za legendarne Mothership Studio i przynależący do niego budynek mieszkalny zapłacił 1,5 miliona dolarów. Nieznana jest tożsamość nowego właściciela (wiadomo, że był reprezentowany przez Kaufman Real Estate Group of Westlake Village) oraz jego plany związane z tym miejscem.

Ma jednak czym dysponować, gdyż studio mieści się na 1400 m2, zaś dom posiada powierzchnię równą 3981 m2. Agentem nieruchomości, który doprowadził do finalizacji transakcji była Jane Kellard z Westside Estate Agency.

Steve Vai tak mówił o swojej posiadłości i miejscu, gdzie nagrywał muzykę:

"

To było moje sanktuarium. Nie ma lepszej lokacji, żeby jednocześnie mieszkać w Hollywood i być poza nim. Okolice Beachwood/Franklin stały się wspaniałą artystyczną społecznością, a rozmiar i brzmienie w studiu są idealne. Przewinęło się przez nie zbyt wielu doskonałych artystów, żeby móc wszystkich wymienić. Wszyscy uważali, że jest tu magicznie. Nagrałem tu swoje największe płyty, z których każda zachowała integralne brzmienie tych pomieszczeń. "

Nabywca nieruchomości nie odziedziczył po gitarzyście sprzętu nagraniowego i muzycznego, który znajdował się w studiu. Na otarcie łez pozostały mu dwa pokoje, trzy sypialnie i cztery łazienki. Zobaczcie dom, który Steve Vai kupił w 1987 roku za 330 tysięcy dolarów:

Więcej fotografii pomieszczeń możecie zobaczyć w filmie, który informował o tym, że gitarzysta wystawia swoją posiadłość na sprzedaż:

Jeżeli nie jesteście szczęśliwymi nabywcami domu i studia Steve'a Vaia, to być może uda Wam się jeszcze zainwestować w dom Trenta Reznora, Prince'a albo Kurta Cobaina. Największe szanse na to, że nieruchomość jest jeszcze na sprzedaż istnieją w ostatnim z wypadków.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele