07.09.2016 11:33

Steve’n’Seagulls w balladzie Guns N' Roses

Zespół postanowił tym razem pokazać swoje liryczne oblicze wykonując utwór „November Rain”. Posłuchajcie, jak wypadł w tym repertuarze.

Steve’n’Seagulls w balladzie Guns N' Roses
foto: kadr z wideo

Najnowsza płyta zespołu zatytułowana „Brothers in Farms” ukaże się 9 września 2016 roku i pojawią się na niej covery m.in. Iron Maiden, Guns N' Roses, Steppenwolf, Nirvany czy Gary'ego Moore'a. Będzie to następca płyty „Farm Machine” z 2015 roku.

Zapowiadając pojawienie się nowego albumu Steve’n’Seagulls udostępnił koncertowe nagranie coveru Iron Maiden, by następnie zaprezentować klip do studyjnej wersji numeru „Aces High”. Chcąc najwidoczniej zaostrzyć apetyt na nowy album fińska formacja podzieliła się kolejnym utworem z nadchodzącego wydawnictwa.

Tym razem muzycy wzięli na warsztat słynną balladę Guns N' Roses - „November Rain”, która oryginalnie pojawiła się na płycie „Use Your Illusion I” z 1991 roku.

Posłuchajcie, jak brzmi „farmerska” wersja tego utworu:

Pukki Kaalinen przyznał, że jeśli kompozycja jest na wysokim poziomie to nie sposób jest zniszczyć ten numer:

"

Dobry utwór to dobry utwór, bez względu na to, co z nim zrobisz. To jak dotychczas najbardziej łagodny numer, jaki wykonaliśmy i dlatego też staraliśmy się żeby był wyjątkowo dobry. "

Zespół obecnie koncertuje w Brazylii oraz Argentynie, następnie ma zaplanowane 3 koncerty w Finlandii. Natomiast 23 września 2016 roku formacja ruszy na podbój Stanów Zjednoczonych.

Steve’n’Seagulls już niejednokrotnie udowodnił, że świetnie sprawdza się na występach:

Miejmy nadzieję, że zespół zaplanuje również trasę koncertową po Europie, w ramach której odwiedzi nasz kraj.

Jak oceniacie utwór Guns N' Roses w wykonaniu Steve’n’Seagulls?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Guns N Roses Steve'n'Seagulls