08.05.2017 12:52

Steven Adler: Kurt Cobain był reinkarnacją Jimiego Hendrixa

Bębniarz tak bardzo wychwala zespół, że pokusił się nawet o taką tezę. Dlaczego frontmana Nirvany porównał właśnie do legendarnego muzyka?

Steven Adler: Kurt Cobain był reinkarnacją Jimiego Hendrixa
foto: Todd Williamson / Invision / AP / Fotolink / East News; East News / East News; East News

Były muzyk Guns N' Roses słynie z ciekawych opowieści. W ramach promocji książki jego matki zatytułowanej „Sweet Child Of Mine: How I Lost My Son to Guns N' Roses” dowiedzieliśmy się szczegółów dotyczących jego uzależnienia od heroiny oraz z iloma kobietami spał. Co więcej poznaliśmy również opowieść o tym, jak Satan chciał od niego pieniędzy, gdy wyszedł ze śpiączki.

Teraz podczas wywiadu, który przeprowadzał gitarzysta Sex Pistols, Steve Jones, Steven Adler zaczął wychwalać twórczość Nirvany. Nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu czy ktoś lubi ten zespół, czy też nie, to mimo wszystko grupa wywarła mocny wpływ na losy muzyki.

Były bębniarz Guns N' Roses jednak poszedł o krok dalej:

"

Jimi Hendrix przemienił się w Kurta Cobaina. Zobaczymy, w kogo zamieni się Michael Jackson, mogę zagwarantować, że będzie to ładna mała blondynka. Dojdzie do reinkarnacji, jak Jimi Hendrix wcielił się w Kurta Cobaina. "

Dlaczego w ogóle Adler doszedł do takiego wniosku?

"

Posłuchaj tych utworów - kto inny grał tak na gitarze czy pisał utwory? Zakochałem się w Nirvanie, gdy pierwszy raz usłyszałem teksty utworów, nadal uważam, że są świetne, gdy śpiewa: „Jesteś tak brzydki, ale to ok, bo ja też jestem brzydki”. "

Oczywiście opowieść Adlera trzeba przyjmować z przymrużeniem oka, bo równie dobrze można by powiedzieć, że Adam Lambert to reinkarnacja Freddiego Mercury'ego. Co ciekawe Kurt Cobain miał 3 lata, gdy Hendrix zmarł w 1970 roku.

Czy Kurt Cobain był reinkarnacją Jimiego Hendrixa?

Aleksandra Degórska
Tagi: #Guns N Roses #Jimi Hendrix #Kurt Cobain #Nirvana #Rock News