14.05.2015 09:13

Steven Tyler gra country

Wokalista Aerosmith wypuścił nowy singiel utrzymany w klimacie country. Posłuchajcie „Love Is Your Name".

Steven Tyler gra country
foto: London Entertainment /Splash/East News

Kompozycja ukazała się na płycie wydanej pod banderą firmy fonograficznej Big Machine Label Group z Nashville. Tu swoje nagrania wydają artyści country, a jednym z największych nazwisk z kontraktem u wydawcy jest Taylor Swift.

Wokalista Aerosmith wyjawia, że wraz z premierą „Love Is Your Name" nie idzie niestety wydanie pełnego solowego albumu, nad którym praca została rozpoczęta kilka miesięcy temu:

"

Będę musiał na to znaleźć czas po zakończeniu trasy Aerosmith po Ameryce Północnej, która zaczyna się 13 czerwca. "

Nowy singiel został nagrany w studio Blackbird w Nashville, a producentem był Dann Huff. Steven Tyler nagrał utwór w zastraszająco szybkim tempie:

"

Już pierwszego dnia zarejestrowałem piosenkę, która stała się moim singlem. Odwołując się do jej tytułu, wychodzi na to, że Nashville jest moją nową dziewczyną. "

Miłość Stevena Tylera do muzyki country trwa już długi czas. Artysta mówi o tym, że dorastając słuchał takich wykonawców tego nurtu, jak: The Everly Brothers, Patsy Cline, Dan Hicks i The Lovin' Spoonful. Oto jak uczucie wokalisty Aerosmith wobec typowo amerykańskiego grania przekłada się na dźwięki w utworze „Love Is Your Name":

Co sądzicie o romansie Stevena Tylera z country?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Steven Tyler