Steven Tyler nagrywa album w stylu country!

Magda Słomka
16.03.2015 16:55
Steven Tyler nagrywa album w stylu country! Fot. Splash News / EAST NEWS

Lider Aerosmith rejestruje swoją solową płytę w stolicy country, Nashville. Co usłyszymy na nietypowym krążku?

Steven Tyler już niebawem ma podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Big Machine Label Group słynącą z promowania największych artystów muzyki country. Umowa według Tylera może zostać podpisana „w każdej chwili”, najprawdopodobniej stanie się to jeszcze przed latem 2015 roku.

Lider Aerosmith pracuje nad płytą z Brettem Jamesem oraz Jarenem Johnstonem. Obaj kompozytorzy byli zaangażowani w tworzenie krążków z najpopularniejszymi hitami country w Stanach Zjednoczonych. Tyler spędził z nimi kilka ostatnich miesięcy w studiu nagraniowym w Nashville – mieście nazywanym stolicą tego gatunku muzycznego.

Trzeba będzie trochę poczekać... Data premiery płyty wstępnie planowana jest na koniec 2015 lub początek 2016 roku.  

Steven już niegdyś zaznaczał swoją miłość do The Everly Brothers, czyli amerykańskiego duetu śpiewającego wczesnego rock and rolla oraz folk rock i country rock. Ponoć to właśnie dzięki temu zespołowi Tyler postanowił obrać taki, a nie inny kierunek.

Nie jestem pewien, jaki to konkretnie rodzaj country, ale każdy kto zna tę kapelę wie, że to przede wszystkim melodie, które są bardzo, bardzo dobre.

Słabość do kowbojskiej muzyki rzeczywiście rozwijała się w Tylerze już od jakiegoś czasu... W 2012 roku Aerosmith nagrał kawałek „Can’t Stop Lovin’ You”, w którym gościnnie wystąpiła piosenkarka country - Carrie Underwood.

Co w takim razie z nowym albumem Aerosmith? Gitarzysta, Brad Whitford, jeszcze w lutym 2015 roku podchodził do niego pesymistycznie... Teraz uważa, że ten skok w bok Tylera, może wręcz pomóc kapeli.

Myślę, że z tego projektu może wynurzyć się wiele inspiracji. Może będzie chciał kontynuować komponowanie.

No to czekamy, jednak nie bez obaw... :)

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.