07.02.2019 10:27

Steven Tyler z Aerosmith otworzył ośrodek dla maltretowanych dziewczynek

Muzyk przekazał na rzecz ośrodka około pół miliona dolarów. Dom pomocy będzie nosił nazwę po jednym z utworów Aerosmith. 

Steven Tyler
foto: AUG/FaceToFace/REPORTER/Reporter

Sławni muzycy coraz częściej wykorzystują swoja popularność, żeby pomagać potrzebującym. Metallica założyła fundację All Within My Hands, która wspomogła między innymi Banki Żywności w Polsce. Z kolei Dawid Podsiadło oddał swój Małomiasteczkowy Kiosk na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wspomógł tym samym 27. finał akcji całkiem sporą kwotą. Inicjatywę Jurka Owsiaka wsparł w tym roku także Nocny Kochanek, który przekazał na WOŚP złotą płytę za krążek "Hewi Metal".

Steven Tyler (Aerosmith): Czułem, że miałem obowiązek uprawiać seks z fankami
Steven Tyler (Aerosmith): Czułem, że miałem obowiązek uprawiać seks z fankami
Przeczytaj także Steven Tyler (Aerosmith): Czułem, że miałem obowiązek uprawiać seks z fankami

Steven Tyler otworzył ośrodek dla maltretowanych dziewczynek

Frontman Aerosmith, Steven Tyler z kolei otworzył "Janie's House" w Memphis i przekazał na jego rzecz około pół miliona dolarów. Dom ma na celu pomoc kobietom, które stały się ofiarami przemocy seksualnej, fizycznej lub psychicznej. W ośrodku będzie przebywało jednocześnie 14 młodych kobiet, a w ciągu roku przewinie się tam około 30 nowych osób potrzebujących pomocy. Tyler spytany skąd wzięła się jego chęć pomocy oznajmił:

"

Wszystkie dziewczyny, które spotkałem były w jakichś sposób gnębione fizycznie, psychicznie lub słownie. Przynajmniej 90 procent z nich.  "

Jest to już drugi ośrodek w Ameryce, który wziął swoją nazwę od hitu Aerosmith "Janie's Got a Gun", który opowiada o dziewczynce maltretowanej przez własnego ojca. Pierwszy z nich powstał w 2017 roku w Atlancie. Muzyk podczas przecinania symbolicznej wstęgi 

Sprawdź: >>Steven Tyler z Aerosmith odepchnął fana, który chciał z nim zrobić selfie<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Aerosmith Steven Tyler