17.05.2019 16:35

Steven Tyler z Aerosmith został zabity w komiksie "Shadowman"

W jednym z odcinków przygód komiksowego Shadowmana pojawił się lider grupy Aerosmith. Wokalista umiera przez spisek swojego psychofana.

Steven Tyler
foto: Grosby Group/East News

Postać komiksowego Shadowmana pojawiła się na początku lat 90. Główny bohater Jack Boniface był znanym saksofonistą z Nowego Orlanu. Jednak spotkał na drodze tajemniczą kobietę, przez którą musi od tej pory walczyć z przestępczością pod osłoną nocy. Po zmroku mężczyzna ma zwiększoną siłę, jest szybszy i polepsza mu się refleks. Postanawia przyjąć pseudonim Shadowman. Jego wrogiem jest niejaki Master Darque, który stara się, aby Jack przeszedł na jego stronę. 

Aerosmith
Aerosmith
Przeczytaj także Prezenterzy wiadomości w USA zaśpiewali Aerosmith na antenie. Tyler skomentował "występ"

Steven Tyler z Aerosmith został zabity w komiksie "Shadowman"

W jednym z zeszytów o Shadowmanie pojawia się ciekawy corssover. Historia rozpoczyna się od przedstawienia psychofana grupy Aerosmith, który ma obsesję na punkcie Stevena Tylera. Master Darque odwiedza chłopaka i proponuje mu układ. W zamian za pukiel włosów Tylera, da mu głos ulubionego wokalisty.

komiks1

Fan oczywiście się zgadza, atakuje rockmana w jego garderobie. W napaści pomagają mu słudzy Masque, którym udaje się obezwładnić muzyka, a Tyler musi oddać swoje włosy za darowanie mu życia. Wróg Shadowmana obiecuje wielbicielowi wokalisty Aerosmith, że jeśli mocno uwierzy w swoją moc, włosy zadziałają jak laleczka voodoo. Podczas koncertu chłopak rzuca czar na ulubieńca, a Tyler traci głos. W pośpiechu szuka więc źródła świeżego powietrza. Gdy gwiazda rocka wybiega z sali koncertowej, dopada go Master Darque i zabija.

Wówczas pojawia się Shadowman. Jego wróg przedstawia mu propozycję nie do odrzucenia. Master Darque odwróci zaklęcie, które uśmierciło Tylera, o ile Jack zacznie mu służyć. Shadowman zgadza się, a Tyler odzyskuje życie.

Zobacz także: >>Steven Tyler otworzył ośrodek dla maltretowanych dziewczynek<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Steven Tyler